Kategorie produktów

3

1

-1

0

Nowości

Promocje

Zobacz katalogi Atmo

Narzędzia pneumatycznePrzeglądaj Narzędzia pneumatyczne

Mieszadła pneumatycznePrzeglądaj Mieszadła Pneumatyczne do prac stacjonarnych i ręcznych 2020

Technika smarowania i dystrybucjaPrzeglądaj Technika smarowania i dystrybucja płynów

Narzędzia pneumatyczne w pracach dekarskich 0
Narzędzia pneumatyczne w pracach dekarskich

Im więcej narzędzi ma do dyspozycji dekarz, tym jego praca staje się wygodniejsza. Wzrasta rownież jej tempo. Podstawą w pracach dekarskich są narzędzia przeznaczone do cięcia oraz gięcia blach. Wśród podstawowych narzędzi stosowanych w pracach dekarskich wymienić należy nożyce do cięcia blachy. Stosuje się je do skracania i przycinania elementów wykonanych ze stali, aluminium czy blach ocynkowanych. Nożyce używane przez dekarzy różnią się kształtem, wielkością, stopniem wygięcia czy długością szczęk. Oprócz tradycyjnych nożyc ręcznych, w niektórych przypadkach warto wspomóc swoją pracę, sięgając po nożyce pneumatyczne, które znacznie przyspieszają proces przycinania blachy.

Podstawową zaletą nożyc do cięcia blachy pneumatycznych jest szybkość pracy. Możliwe jest wykonywanie nimi cięć po prostej oraz krzywoliniowych. Co ważne, podczas pracy nie dochodzi do powstawania opiłków, a wykonywane cięcia są proste i pozbawione zadziorów. Pneumatyczne nożyce do cięcia blachy są precyzyjne i łatwe w obsłudze.Nożyce do cięcia blachy, modele wybrane z oferty sklepu Atmo:

NOŻYCE PNEUMATYCZNE DO CIĘCIA BLACHY

NOŻYCE PNEUMATYCZNE PSH-10

NOŻYCE DO BLACHY 1,2 MM

 

Narzędzia stosowane przy montażu

 

Przy montażu odeskowania i innych elementów konstrukcyjnych również niezastąpione okazują się narzędzia pneumatyczne. Prace montażowe są o wiele szybsze i łatwiejsze, jeśli zastosujemy do nich gwoździarki i zszywacze. Narzędzia z tej grupy, przystosowane do prac dekarskich, są nieocenione podczas wykonywania mocowań różnego rodzaju. Wśród bestsellerów dostępnych w naszym sklepie wymienić należy między innymi pneumatyczną gwoździarkę Apach przeznaczoną do prac na wysokościach.

PNEUMATYCZNA GWOŹDZIARKA DEKARSKA APACH RN-45E

Gwoździarka dekarska Apach RN-45EGwoździarka Apach, tajwańskiego producenta narzędzi pneumatycznych, przeznaczona jest do gwoździ papowych o średnicy 3,05mm i długości do 45mm. Jest to narzędzie posiadające lekką i zwartą obudową. Gwoździarka jest urządzeniem o konstrukcji przystosowanej do prac na wysokościach. Doskonale sprawdza się przy mocowaniu papy i gontów. Może pracować z małym 24 litrowym kompresorem tłokowym, dzięki czemu jest poręcza i możliwe jest zastosowanie jej w pracach związanych z wykonywaniem i konserwacją pokryć dachowych.

To niewielkie, lekkie urządzenie cechuje się niskim zużyciem powietrza i umożliwia bezpieczną pracę jedną ręką. Zastosowanie gwoździarki znacznie przyspiesza i ułatwia wykonywanie dekarskich prac montażowych.Dane techniczne:Masa 2,6 kg

Długość gwoździa 45 mm

Typ gwoździa 3,05 mm

Ciśnienie pracy 6,3 bar

Pojemność magazynka 120 szt.

Gwint wej. Zasilania ¼"

 

Jak widać, narzędzia pneumatyczne również mogą być mobilne. Coraz częściej ich gabaryty są skutecznie minimalizowane, a dzięki zmniejszonemu zużyciu powietrza możliwe jest stosowanie niewielkich kompresorów. Taki postęp techniczny umożliwia wykorzystanie mocy sprężonego powietrza do coraz to większej ilości zastosowań. Z zalet narzędzi pneumatycznych korzystają również dekarze, doceniając szybkość i wydajność pracy, a także wytrzymałość narzędzi pracujących ze sprężarką.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium