Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Wibracje - podstawowe informacje 0
Wibracje - podstawowe informacje

Wibracje związane z narzędziami stanowią istotne zagadnienie w kontekście bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) we wszystkich krajach, w tym w Polsce. Wibracje mogą mieć szkodliwe skutki dla zdrowia pracowników, zwłaszcza jeśli są wystawieni na nie przez dłuższy czas. Pracownicy korzystający z narzędzi wibracyjnych, takich jak młoty pneumatyczne, wiertarki czy piły mechaniczne, są narażeni na działanie wibracji.

W Polsce, podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, obowiązują przepisy dotyczące ochrony pracowników przed szkodliwym działaniem wibracji. Dyrektywa 2002/44/WE Parlamentu Europejskiego i Rady określa minimalne wymagania dotyczące ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracowników przed ryzykiem związanym z wystawieniem na działanie wibracji.

czytaj całość »
Jak niskim kosztem przedłużyć żywotność klucza udarowego? 0
Jak niskim kosztem przedłużyć żywotność klucza udarowego?

Sezon wymiany opon jest już tuż za rogiem, co oznacza, że nadszedł kluczowy moment dla wszystkich profesjonalistów w branży wulkanizacyjnej. Przed nimi okres, w którym warto zwrócić szczególną uwagę na stan narzędzi w naszym warsztacie. Jednym z kluczowych narzędzi w wulkanizacji jest klucz udarowy. Niezależnie od tego, czy pracujemy z kluczem pneumatycznym czy elektrycznym, istnieje kilka istotnych aspektów, które wymagają regularnej inspekcji i kontroli.

czytaj całość »
Skala NLGI co to w ogóle znaczy? 0
Skala NLGI co to w ogóle znaczy?

Smary to substancje, które odgrywają kluczową rolę w zachowaniu właściwej pracy urządzeń mechanicznych. Jednym z ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze smaru, jest jego konsystencja. Aby ułatwić wybór odpowiedniego smaru, National Lubricating Grease Institute (NLGI) opracowało skalę, która określa konsystencję smaru.

czytaj całość »
Technika smarowania Atmo 0
Technika smarowania Atmo

Szeroko rozumiana technika smarowania była dostępna w ofercie Atmo od samego początku działalności firmy, czyli od 2005roku. W tym czasie wiele sektorów gospodarki rozwinęło się tworząc nowe możliwości i rynki zbytu. Dobrym przykładem jest rozwój rolnictwa w kierunku nowoczesnych i zmechanizowanych procesów produkcji rolnej. W tym właśnie sektorze gospodarki, czyli rolnictwie technika smarowania jest niezbędna do utrzymania maszyn rolniczych w dobrym stanie. To właśnie smarowanie współpracujących elementów maszyn i urządzeń zapewnia ich trwałość i bezawaryjność. Ogrom punktów smarowania oraz skomplikowania samych podzespołów sprawia, że technika smarowania również musi się rozwijać i dostosowywać do aktualnych potrzeb. W ten właśnie sposób zarówno oferta Atmo dostosowuje się i rozwija proponując nieszablonowe rozwiązania.

 

czytaj całość »
Narzędzia pneumatyczne Kuani 0
Narzędzia pneumatyczne Kuani

    W 1980 roku bracia Cheng założyli firmę KUANI w małym mieszkaniu o powierzchni 100 m2 w Tajpej na Tajwanie. Firma początkowo zajmowała się obróbką części i kół zębatych dla innych producentów, ale ograniczona rentowność tej pracy oznaczała, że KUANI musiała rozszerzyć swoją działalność na inne obszary. W 1985 roku firma KUANI wyprodukowała swój pierwszy klucz udarowy wielkości dłoni, KI-851, przeznaczony na rynek marketowy. Jednak z uwagi na to, że podobne produkty były już dostępne u konkurencji, firma KUANI zdała sobie sprawę, że potrzebuje produktu, który ją wyróżni.

czytaj całość »
Pneumatyczne pistolety przedmuchowe 0
Pneumatyczne pistolety przedmuchowe

Jednym z najczęściej stosowanych sposobów oczyszczania powierzchni jest ich odmuch strumieniem sprężonego powietrza. Sprężone powietrze świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie tradycyjne metody czyszczenia za pomocą szczotek, ściereczek, pędzli itp. są po prostu zbyt czasochłonne i często nie dają oczekiwanych efektów. 

 

czytaj całość »
Wkrętarki pneumatyczne 0

Wkrętarki pneumatyczne to narzędzia zasilane uzdatnionym sprzężonym powietrzem o ciśnieniu w zakresie 5,9 - 6,3 bar. Dzięki wyjątkowo trwałej, a jednocześnie prostej konstrukcji, są to urządzenia o niskiej awaryjności, po które chętnie sięgają specjaliści pracujący w różnych dziedzinach przemysłu. Wkrętarki pneumatyczne doskonale nadają się do skręcania elementów z drewna, materiałów drewnopodobnych, tworzyw sztucznych i metalu. Dzięki czemu zyskują szerokie zastosowanie między innymi w przemysłowej produkcji mebli i stolarki okiennej.

 

czytaj całość »
Gwintownice pneumatyczne napędzane sprężonym powietrzem i elektryczne ze sterowaniem CNC 0

Coraz większy postęp w modernizacji technologicznej  przemysłu, zwłaszcza  procesu gwintowania otworów, ich  oczyszczania po malowaniu, rozwiercania, gratowania itp.  wymusza stosowanie nowoczesnych i precyzyjnych narzędzi  -  gwintownic  pneumatycznych  wyposażonych w silniki zasilane sprężonym powietrzem. Urządzenia  o napędzie pneumatycznym  wykazują wiele pozytywnych cech użytkowych i są  coraz częściej stosowane w przemyśle ze względu na swoją uniwersalność, trwałość  i praktyczność.  Cechuje je również niski koszt zakupu i eksplantacji, prostota obsługi, małe gabaryty i ciężar w porównaniu  do podobnych o napędzie elektrycznym.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium