Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Wkrętarki pneumatyczne 0

Wkrętarki pneumatyczne to narzędzia zasilane uzdatnionym sprzężonym powietrzem o ciśnieniu w zakresie 5,9 - 6,3 bar. Dzięki wyjątkowo trwałej, a jednocześnie prostej konstrukcji, są to urządzenia o niskiej awaryjności, po które chętnie sięgają specjaliści pracujący w różnych dziedzinach przemysłu. Wkrętarki pneumatyczne doskonale nadają się do skręcania elementów z drewna, materiałów drewnopodobnych, tworzyw sztucznych i metalu. Dzięki czemu zyskują szerokie zastosowanie między innymi w przemysłowej produkcji mebli i stolarki okiennej.

 

czytaj całość »
Gwintownice pneumatyczne napędzane sprężonym powietrzem i elektryczne ze sterowaniem CNC 0

Coraz większy postęp w modernizacji technologicznej  przemysłu, zwłaszcza  procesu gwintowania otworów, ich  oczyszczania po malowaniu, rozwiercania, gratowania itp.  wymusza stosowanie nowoczesnych i precyzyjnych narzędzi  -  gwintownic  pneumatycznych  wyposażonych w silniki zasilane sprężonym powietrzem. Urządzenia  o napędzie pneumatycznym  wykazują wiele pozytywnych cech użytkowych i są  coraz częściej stosowane w przemyśle ze względu na swoją uniwersalność, trwałość  i praktyczność.  Cechuje je również niski koszt zakupu i eksplantacji, prostota obsługi, małe gabaryty i ciężar w porównaniu  do podobnych o napędzie elektrycznym.

czytaj całość »
Jakie mieszadło pneumatyczne najlepsze? 0

Mieszadła pneumatyczne wyposażone w silniki zasilane sprężonym powietrzem wykazują wiele pozytywnych cech użytkowych i są coraz częściej stosowane w przemyśle ze względu na swoją uniwersalność i praktyczność. Cechuje je również niski koszt zakupu i eksplantacji w porównaniu z mieszadłami elektrycznymi. Posiadają łatwą regulację prędkości obrotowej za pomocą zaworu dławiącego w zakresie 0-3000 obr/min. oraz dużą moc silników, ponad 1300 W przy jednoczesnych małych gabarytach i niskiej wadze. Większość mieszadeł pneumatycznych posiada silniki tradycyjne 4- ro lub 8-mio łopatkowe. Zaś, model MA-57 i FA -5 posiadają bardzo wydajne silniki tłokowe, których szczególną zaletą jest bardzo cicha praca oraz brak konieczności smarowania ( olejenia) nawet przy dużych prędkościach obrotowych.

 

Mieszadła pneumatyczne mogą być stosowane z powodzeniem jako mieszadła ręczne, do pracy wyłącznie ręcznej i mieszania w małych pojemnikach 20-30 kg – model: PT33202M lub bardzo popularny model KP-7501-SL. Występują również modele wykorzystywane na stojakach lub mocowane na baczkach 200 litrowych – modele: MA-5 i SA-AM17170-B. Bardzo popularne i poszukiwane są mieszadła specjalne do mieszania w zbiornikach typu Mauser/ IBM- 500 – 1000 litrach i mocowane w ich otworach za pomocą nakrętek o średnicy fi 150 lub 220 mm i są to modele MA-57-R10 i MA-57 lub AM17168N- Mauser – mieszadło wolnoobrotowe. Wykorzystuje się również , zwłaszcza w laboratoriach bardziej wyrafinowane technologicznie mieszadła na wózkach mobilnych i z automatycznym sterowaniem głowicy mieszającej ( podnoszenie i opuszczanie) za pomocą siłownika pneumatycznego sterowanego ręcznie wg potrzeb- model: EA-25.

 

Wirniki i wały napędowe mieszadeł mogą być wykonane ze stali nierdzewnej kwasoodpornej co umożliwia mieszanie substancji bardzo agresywnych lub chemicznych o różnorakim składzie i przeznaczeniu. Duża moc mieszadeł oraz pełna regulacja prędkości obrotowej wirnika pozwala na mieszanie płynów o bardzo dużej gęstości. Regulacja prędkości obrotowej odbywa się za pomocą prostego zaworu umieszczonego pomiędzy źródłem zasilania powietrza a silnikiem pneumatycznym. Niektóre modele dla bezpieczeństwa posiadają dotykowy włącznik nożny umożlwiający bezpieczne uruchomianie mieszadła. Podczas pracy mieszadła w silniku pneumatycznym rozprężające powietrze zapewnia dotykowe chłodzenie urządzenia. Dzięki temu mieszadło może pracować w podwyższonych temperaturach otoczenia. Dodatkowa zaleta to maksymalna moc przy niewielkich rozmiarach i wadze w porównaniu do podobnych mieszadeł elektrycznych. Ponadto, mieszadła przy małych prędkościach obrotowych prawie nie wymagają serwisowania ( olejenia) jeśli silnik pracuje na suchym i czystym powietrzu. Silniki mieszadeł pneumatycznych mogą zostać zablokowane lub pozostawać dugi czas pod dużym obciążeniem ( mieszanie sypkich substancji) co nie spowoduje ich uszkodzenia. Mieszadło jedynie może się zatrzymać ale nie ulegnie uszkodzeniu, w przeciwieństwie do mieszadeł elektrycznych, które w takim przypadku ulegną trwałemu uszkodzeniu silnika ( przepaleniu). Mogą również pracować w bardzo trudnych mokrych i wilgotnych warunkach pracy i istnieje zagrożenie porażenia prądem elektryczny, więc są bezpieczne dla otoczenia w każdych warunkach. Jedyną wadą mieszadeł pneumatycznych jest ich głośna praca zwłaszcza przy dużych prędkościach obrotowych. Wydostające powietrze z silnika mieszadła generuje hałas, który tłumi się z powodzeniem stosując specjalne tłumiki hałasu. Silniki mieszadeł mogą pracować w dwóch kierunkach – prawe i lewe obroty a przesterowanie kierunku obrotów jest bardzo łatwe. Wystarczy zmienić kierunek zasilania powietrzem. Mieszadła pneumatyczne występują również w wersji przeciwwybuchowej z certyfikatem Ex ATEX dopuszczającym mieszanie płynów łatwopalnych w strefach zagrożonych wybuchem/zapłonem gazów w I lub II strefie zagrożenia ( kumulacja oparów ) mieszanie alkoholu, acetylenu, farb na bazie palnych rozpuszczalników itp. Model: MP-1300 EX ATEX Mauser oraz słabszy i lżejszy MP-560 Ex ATEX. Modele Ex ATEX posiadaj dodatkowo uziemienie elektryczne metalowego silnika pneumatycznego , aby zapobiec zapłonowi wywołanego przez elektryczność statyczną ładunków elektrycznych gromadzących się na obudowie silnika w wyniku długotrwałego wirowania wału wirnika.

Wirniki mieszadeł są najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej kwasoodpornej ale występują również tańsze wersje ze stopów lekkich lub kompozytu (PCV).

Możliwe jest stosowanie wirników o unikalnych parametrach pracy w tym m.in. Wirniki antyrozpryskowe KM-08 ograniczające znacznie rozpryskiwanie mieszanych płynów  i ich spienianie. Można również zastosować wirniki kubkowe KM-02, które znacznie ograniczają napowietrzanie substancji. Ma to znaczenie zwłaszcza  przy mieszaniu żywic lub farb, których napowietrzanie nie jest wskazane lub szkodliwe. Najbardziej popularne są wirniki uniwersalne typ: KM-01 , które są najczęściej stosowane do mieszania substancji płynnych i sypkich razem -  właściwości rozcinające zapobiegające zbrylaniu się. Poszukiwane są również wirniki zawiasowe, które umożliwiają aplikacje w pojemnikach o małych otworach wlewowych – typ: TSP-2.

czytaj całość »
Nowe uniwersalne szybkozłącza wysokoprzepływowe ANI 0
Nowe uniwersalne szybkozłącza wysokoprzepływowe ANI

Nowa seria uniwersalnych szybkozłączy 16A/17A włoskiego producenta ANI jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na złącza o zwiększonym przepływie powietrza oraz kompatybilności ze złączami innych marek. Inżynierowie z ANI zaprojektowali złącza, tak aby można je było łączyć z wieloma innymi typami złączy dostępnymi na rynku. Oczywiście nie ze wszystkimi, gdyż nie sposób było wykluczyć  tak ważny parametr jak średnica wtyku. Jednakże kompatybilność z ponad 50 typami złączy robi wrażenie.

Obecnie użytkownicy zarówno w przemyśle jak i warsztacie oczekują, że szybkozłącza będą nie tylko trwałe i solidne, ale będą też zapewniały wygodę pracy z nimi (łatwość łączenia i rozłączania). Innym ważnym parametrem wpływającym na decyzje zakupowe szybkozłączy jest przepływ powietrza. Szybkozłącza z serii 16A/17A można nazwać wysokoprzepływowymi, gdyż przy ciśnieniu 6.3 bara uzyskują przepływ na poziomie 2200 l/min. Pozwala to na prawidłowe zasilanie sprężonym powietrzem takich narzędzi pneumatycznych jak szlifierki kątowe, wiertarki lub wkrętarki.

czytaj całość »
Odkurzacz pneumatyczny z funkcją przedmuchu 0
Odkurzacz pneumatyczny z funkcją przedmuchu

Odkurzacz WG906G z funkcją przedmuchiwania znajduje szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle jak i warsztacie. Wszystkich zastosowań WG906G nie sposób wymienić, gdyż nasi klienci ciągle nas zaskakują tym, do czego  go używają. Jednym z najciekawszych zastosowań WG906G było wykorzystanie go w branży reklamowej, jako rozpraszającego, rozrzucającego małe elementy. 

czytaj całość »
Automatyczna końcówka do smarownic 0
Automatyczna końcówka do smarownic

Samoblokująca końcówka smarownicza HC-21-M to znaczne ułatwienie smarowania w trudno dostępnych miejscach. To również oszczędność czasu i pieniędzy.

Jak działa końcówka HC-21-M?

Najlepszym sposobem wyjaśnienia działania przedmiotowej końcówki będzie porównanie jej do zwykłej końcówki smarowniczej. 

Prawidłowe osadzenie zwykłej końcówki na kalamitkę powinno odbywać się w następującej kolejności:

  • poluzowanie nakrętki - w celu łatwiejszej aplikacji
  • nałożenie tulei na kalamitkę
  • dokręcenie nakrętki - w celu uszczelnienia połączenia końcówki z kalamitką
czytaj całość »
Pistolety pneumatyczne do zadań specjalnych 0
Pistolety pneumatyczne do zadań specjalnych

Niezależnie od rodzaju pracy i miejsca jej wykonywania, nieodzownym elementem są wysokiej jakości narzędzia, które w profesjonalny sposób wspomagają wiele czynności. Zarówno w warsztatach jak i na placach budowy oprócz elektronarzędzi coraz częściej wykorzystuje się narzędzia pneumatyczne, które są dużo bardziej efektywne. Dzięki większej mocy i mniejszej wadze znacznie ułatwiają i przyspieszają pracę. Do przedmuchiwania, malowania i pompowania kół niezbędne będą specjalne, dedykowane tym czynnościom pistolety pneumatyczne.

czytaj całość »
Gwintownice pneumatyczne – przegląd oferty 0
Gwintownice pneumatyczne – przegląd oferty

Gwintownice pneumatyczne to narzędzia, które mają szerokie zastosowanie w różnych sektorach przemysłu. Dzięki nim możliwe jest wykonywanie gwintów szybciej i dokładniej niż za pomocą narzędzi ręcznych. Gwintownice pneumatyczne zamocowane w pantografach pozwalają na nacinanie gwintów o większych średnicach. Ponadto gwintowanie za pomocą gwintownicy pantografowej zapewnia powtarzalność procesu.

 

czytaj całość »
Grawerki pneumatyczne dostępne w sklepie Atmo 0
Grawerki pneumatyczne dostępne w sklepie Atmo

 

Grawerki pneumatyczne ułatwiają znakowanie oraz grawerowanie i są stosowane w różnych branżach, tak w przemyśle, jak również w pracach artystycznych. Grawerka pneumatyczna jest przeznaczona przede wszystkim do cechowania, ale nie tylko. Jaki pisak grawerski wybrać, by grawerowanie było łatwiejsze, bardziej precyzyjne i szybsze? Zapraszamy do zapoznania się z modelami grawerek dostępnymi w sklepie Atmo.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium