Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Wybieramy odkurzacz pneumatyczny 0
Wybieramy odkurzacz pneumatyczny

 

W poniższym poradniku przedstawiamy 5 cech dobrego odkurzacza pneumatycznego, który sprawdzi się w warsztacie i zakładzie przemysłowym.

 

1. Przeznaczenie

 

Zakup odkurzacza zasilanego sprężonym powietrzem niesie ze sobą konieczność zaopatrzenia się w wydajny kompresor. Wydajny, gdyż odkurzacze pneumatyczne zużywają bardzo dużo medium roboczego. Z tej przyczyny odkurzacze pneumatyczne polecane są dla profesjonalistów i przemysłu. Do użytku w przydomowym garażu lepiej sprawdzi się tradycyjny odkurzacz elektryczny.

 

2.Łatwa i wygodna obsługa

 

Bardzo ważną kwestią w przypadku wyboru odkurzacza przemysłowego jest łatwa obsługa. Od niej uzależniony będzie nasz komfort pracy. Wygoda to przede wszystkim poręczny kształt, duży zasięg odkurzacza oraz mała waga. Nie bez znaczenia jest dołączenie do odkurzacza zrozumiałej instrukcji w języku polskim.

 

3. Płynna regulacja mocy

 

Odkurzacze pneumatyczne mają tą ważną zaletę, że siłę zasysania można łatwo regulować poprzez zmianę ciśnienia sprężonego powietrza. Dodatkowo dla ułatwienia taki regulator można zamontować bezpośrednio przed rękojeścią.

 

4. Możliwość wymiany końcówek

 

Aby dotrzeć odkurzaczem także w trudno dostępne miejsca, niezbędna będzie wymiana końcówki na mniejszą, podczas gdy duże powierzchnie wygodniej posprzątać szeroką końcówką. Możliwość szybkiej wymiany to nie tylko wygoda ale i konieczność. Dobrze, aby istniała opcja dokupienia dodatkowych końcówek w przypadku np. zniszczenia lub zgubienia oryginalnych.

 

5. Opcja zasysania i wydmuchiwania

 

Warto by sprzęt łączył w sobie obie te funkcje. Wówczas oprócz odkurzacza zyskamy także funkcjonalną dmuchawę. Takie „2 w 1” docenimy zwłaszcza podczas konieczności przedmuchania elementów trudno dostępnych miejscach.

 

Jaki odkurzacz pneumatyczny wybrać?

 

Jeżeli poszukujemy modelu maksymalnie praktycznego i uniwersalnego na każdą kieszeń, oto propozycje:

 

Odkurzacz pneumatyczny WG900K

 

To model dedykowany do oczyszczania na sucho. Jest łatwy w obsłudze, posiada 4 funkcjonalne wymienne końcówki. Dobrze radzi sobie ze zbieraniem małych elementów. Ciśnienie pracy urządzenia to 6,3 bara.

 

odkurzacz pneumatyczny

 

Odkurzacz pneumatyczny WG906

 

To narzędzie do oczyszczania na sucho. Odkurzacz pneumatyczny do użytku w warunkach domowych i przemysłowych. Łatwy w obsłudze, w zestawie 5 wymiennych końcówek. Posiada także możliwość wydmuchiwania. Ciśnienie pracy urządzenia to 6,3 bara.

 

odkurzacz pneumatyczny wg906

 

Odkurzacz pneumatyczny JAC-3

 

Ostatnia propozycja to oryginalny, japoński produkt. Jest to odkurzacz przemysłowy, w całości wykonany z metalu. Jego atuty to wygodna, obrotowa rękojeść, szybkozłącze oraz 3 wymienne funkcjonalne końcówki. Dodatkowo urządzenie może odsysać również płyny. Ciśnienie pracy odkurzacza to 6 barów.

 

odkurzacz pneumatyczny jac-3

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą odkurzaczy pneumatycznych naszego sklepu.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium