Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Trzy popularne klucze pneumatyczne 1/2" z oferty Atmo 0
Trzy popularne klucze pneumatyczne 1/2" z oferty Atmo

Klucze pneumatyczne z zabierakami kwadratowymi na 1/2" wykorzystywane są przede wszystkim w zakładach wulkanizacyjnych oraz w warsztatach samochodowych. Można znaleźć wśród nich także klucze typowo montażowe.

W ofercie naszego sklepu dostępne są klucze Atmo, jak również narzędzia innych sprawdzonych producentów z Niemiec, Japonii Tajwanu i nie tylko. Wśród wiodących marek, jeśli chodzi o klucze pneumatyczne, wymienić można między innymiPneutrend, SP AIR czy Kuani. Ich asortyment obejmuje klucze pneumatyczne udarowe ½", które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem na rynku oraz są polecane przez profesjonalistów. Oto trzy najpopularniejsze spośród nich.Klucz udarowy pneumatyczny Pneutrend PT24200

Według oceny naszych klientów jednym z najlepszych kluczy udarowych w naszej ofercie jest klucz pneumatyczny PT24200. Jest to trwałe i solidne narzędzie chwalone nie tylko przez wulkanizatorów. Z całą pewnością można powiedzieć, że jest to model sprawdzony, ponieważ znajduje się w naszej ofercie już od 12 lat.

Klucz cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Wyróżnia go bardzo solidnie wykonany mechanizm napędu oraz udaru. Narzędzie posiada solidny stalowy cylinder odporny na ciężkie warunki, z którymi niejednokrotnie można spotkać się w pracy warsztatowej. Jego wewnętrzna część nie jest pokryta teflonem, dzięki czemu możliwa jest szybka i bezproblemowa regeneracja cylindra.

PNEUMATYCZNY KLUCZ UDAROWY 1/2

Klucz udarowy PT24200 doskonale sprawuje się w roli narzędzia montażowego przy pracach z konstrukcjami stalowymi maszyn oraz urządzeń. Metalowy korpus i stalowy cylinder zapewniają o wiele lepszą żywotność narzędzia.

Rękojeść oraz obudowa wykonane są z kompozytu, który jest nie tylko bardzo trwały, ale przy tym również lekki. Doskonale tłumi drgania oraz posiada dobre właściwości izolacyjne. Rękojeść jest dodatkowo specjalnie wyprofilowana, dzięki czemu narzędzie jest ergonomiczne i wygodne w obsłudze.

Klucz pracuje z wykorzystaniem mechanizmu udarowego typu Twin Hammer. Jest to szybki i mocny udar, idealny do demontażu kół, który doskonale sprawdza się podczas długich cykli pracy. Jego budowa (dwa młoty) pozwala na osiąganie naprawdę dużego momentu obrotowego już przy pierwszych obrotach wirnika. Jest to możliwe dzięki jednoczesnym uderzaniom obu młotów jednocześnie z dwóch stron.Dane techniczne:

Zakres regulacji: 50-880Nm

Masa: 2,2kg

Ciśnienie pracy: 6,3bar

Gwint wej. Zasilania: 1/4"

Poziom hałasu: 104 dB(A)

Prędkość obrotowa: 6000 obr/min

Rozmiar wrzeciona: ½"Klucz udarowy SP-Air SP-7140

JAPOŃSKI KLUCZ PNEUMATYCZNY SP-AIR SP-7140

Warto również zwrócić uwagę na model SP-7140 z oferty japońskiej marki SP-Air. Jest to cenione i znane narzędzie wykonane z dbałością o najdrobniejsze detale. W tym modelu, podobnie jak w kluczu Pneutrend, zastosowany został mechanizm udarowy typu Twin-Hammer, czyli podwójny młot. Dzięki temu narzędzie szybko uzyskuje dużą prędkość obrotową i praca z nim jest o wiele bardziej wydajna.

Podstawowe elementy w kluczu udarowym SP-Air są wykonane są z wytrzymałej stali wyróżniającej się bardzo wysoką jakością. Tu również obudowa oraz rękojeść wyprodukowane zostały z kompozytu korzystnie wpływającego na trwałość narzędzia, poprawiającego właściwości tłumienia hałasu i oraz tłumiącego drgania.

Klucz udarowy SP-7140 jest wyposażony w przełączniki kierunku obrotów i siły dokręcania (4 stopnie). W przedniej części obudowy zamontowany został zawór kulowy przeznaczony do smarowania mechanizmu udaru. W rękojeść wbudowany został tłumik hałasu. Znajduje się tu również wejście zasilające z gwintem wewnętrznym 1/4".

Dane techniczne podawane przez SP-Air, jak przystało na japońską markę, są niezwykle dokładne. Wartości sił, mocy oraz pracy producent podaje w oparciu o restrykcyjne normy działów kontroli jakości. Zakres pracy modelu SP-7140 mieści się w przedziale 50-450 Nm i są to wartości badane podczas pierwszych 5 sekund pracy narzędzia. Podczas testu, który przeprowadziliśmy w naszym serwisie, klucz osiągnął maksymalną siłę aż 1200Nm w 14 sekund.Dane techniczne:

Zasilanie: 6,3 bara

Zakres pracy: 50-450Nm

Masa: 2,1kg

Gwint wej. Zasilania: 1/4"

Poziom wibracji: 3,2 m/s²

Poziom hałasu: 86dB(A)

Prędkość obrotowa: 6000 obr/min.

Rozmiar wrzeciona: ½"Klucz udarowy Atmo AT-200

 

Klucz udarowy Atmo AT-200

 

Wśród najchętniej wybieranych kluczy udarowych znalazł się również model naszej produkcji – klucz pneumatyczny udarowy Atmo AT-200. Jest to mocne i trwałe urządzenie cieszące się dobrą opinią wśród pracowników zakładów wulkanizacyjnych.

Klucz udarowy AT-200 jest bardzo solidnym narzędziem wykonanym niemal w całości, poza nielicznymi elementami, z wysokiej jakości stali oraz z lekkiego stopu aluminium. Takie wykonanie znacznie ułatwia wykonywanie przeglądów oraz ewentualnych napraw klucza.

Narzędzie posiada funkcję Light Power 110Nm, która umożliwia bezpieczne dokręcanie kół samochodowych, w szczególności felg aluminiowych, redukując ryzyko ich uszkodzenia, które standardowo jest bardzo wysokie.

Klucz posiada także czterostopniową regulację przepływu powietrza oraz wyposażony jest w mocny stalowy cylinder. Wśród jego niewątpliwych zalet wymienić można również zwartą, mocną i ergonomiczną obudowę.

 

Dane techniczne:

Masa: 2,3 kg

Ciśnienie pracy: 6,3 bara

Gwint wej. Zasilania: 1/4"

Poziom hałasu: 91,2 dB(A)

Zużycie powietrza: 127 l/min

Rozmiar wrzeciona: ½"

Maksymalna moc: 1130 Nm

 

W poszukiwaniu idealnego klucza udarowego z zabierakiem kwadratowym 1/2" zachęcamy również do odwiedzenia kategorii klucze pneumatyczne i do zapoznania się ze wszystkimi dostępnymi narzędziami odpowiadającymi konkretnym oczekiwaniom. Cała nasza oferta została stworzona w oparciu o asortyment znanych i cenionych marek, z uwzględnieniem najlepszych modeli cieszących się uznaniem na rynku narzędzi pneumatycznych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium