Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Jaki klucz udarowy wybrać, pneumatyczny czy elektryczny? 0
Jaki klucz udarowy wybrać, pneumatyczny czy elektryczny?

Zarówno wybór klucza pneumatycznego jak i elektrycznego będzie miał swoje zalety. Ważne, żeby urządzenie było odpowiednio dostosowane do konkretnych potrzeb. Musimy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często będziemy go używać, jak duża moc będzie nam potrzebna, czy potrzebujemy mobilności sprzętu i czy chcemy używać go na przykład na zewnątrz. Czy zależy nam la lekkości klucza oraz wreszcie – czy posiadamy kompresor bądź planujemy jego zakup?

 

W profesjonalnych warsztatach samochodowych spotykamy zazwyczaj klucze udarowe pneumatyczne. Gdy do dyspozycji mamy sprężarkę – taki wybór jest naturalny. Klucz udarowy pneumatyczny pod wieloma względami wygrywa z elektrycznym, o czym za chwilę. Klucze udarowe elektryczne również mają jednak swoich zwolenników – dość często sięgają po nie amatorzy bądź osoby oczekujące od sprzętu dużej mobilności.

 

Dla profesjonalisty – klucz udarowy pneumatyczny

 

Wśród niewątpliwych zalet kluczy pneumatycznych z pewnością wymienić należy wyższy moment obrotowy. Jest to cecha, która w głównej mierze decyduje o przewadze kluczy zasilanych sprężonym powietrzem. Pneumatyczne klucze udarowe uzyskują większe momenty obrotowe, dzięki czemu dostarczają więcej energii do każdego obrotu. Moc takich narzędzi jest większa, dzięki czemu są one niezastąpione w użytku profesjonalnym, w tym również podczas ciężkich prac w przemyśle.

 

Mimo swoich dużych możliwości, klucze udarowe pneumatyczne są przeważnie znacznie lżejsze, a także mniejsze od kluczy elektrycznych. Ich moc pochodzi w większości ze sprężarki, klucze elektryczne mają zaś silniki w obudowach, przez co ważą więcej i są mniej poręczne. Lżejsze klucze udarowe umożliwiają łatwiejsze manewrowanie i wyższy komfort pracy. Jest to istotne szczególnie gdy korzystamy z urządzeń długotrwale oraz wtedy, gdy wykonujemy prace w trudno dostępnych miejscach. Praca z kluczem udarowym pneumatycznym jest łatwiejsza – i mniej męcząca, a także przebiega szybciej.

 

Ogromne znaczenie dla użytku profesjonalnego ma również trwałość oraz niezawodność. Klucz udarowy pneumatyczny będzie bardziej wytrzymały od elektrycznego, co będzie zauważalne szczególnie wtedy, gdy urządzenie będziemy intensywnie eksploatować. Kucze pneumatyczne są też zdecydowanie łatwiejsze, a także tańsze w utrzymaniu. Ich konstrukcja jest prostsza, co przekłada się na wyżej wymienione zalety.Narzędzia elektryczne z napędami opartymi na silnikach charakteryzują się mniejszą żywotnością, szczególnie gdy są intensywnie użytkowane.

 

Klucze pneumatyczne umożliwiają też dłuższą pracę bez przestojów. Narzędzia elektryczne wymagają zasilania prądem przez cały czas, a akumulatory używane do ich zasilania zazwyczaj szybko się rozładowują.

 

Zalety kluczy elektrycznych

 

Po klucz elektryczny z cała pewnością warto sięgać podczas okazjonalnie wykonywanych prac – szczególnie tych w terenie. Gdy potrzebujemy przetransportować urządzenie na większą odległość. Dzięki temu, że do pracy nie jest potrzebna sprężarka ani podłączenie do prądu, klucze elektryczne zasilane akumulatorami są bardzo mobilne.

 

Jeśli nie jest nam potrzebne narzędzie o dużej mocy i z klucza nie korzystamy w codziennej pracy, klucz elektryczny okaże się prawdopodobnie dobrym wyborem – mniej wymagającym, ponieważ nie będzie wiązał się on z koniecznością zakupu kompresora.

 

W każdym innym przypadku, gdy potrzebne jest mocne, niezawodne, profesjonalne urządzenie, polecamy zdecydować się na klucz udarowy pneumatyczny. Zapraszamy do kategorii pneumatyczne klucze udarowe w sklepie Atmo, w której dostępne są specjalistyczne klucze do warsztatów samochodowych i nie tylko.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium