Kategorie produktów

3

1

-1

0

Nowości

Promocje

Zobacz katalogi Atmo

Narzędzia pneumatycznePrzeglądaj Narzędzia pneumatyczne

Mieszadła pneumatycznePrzeglądaj Mieszadła Pneumatyczne do prac stacjonarnych i ręcznych 2020

Technika smarowania i dystrybucjaPrzeglądaj Technika smarowania i dystrybucja płynów

Gwoździarka pneumatyczna w praktyce 0
Gwoździarka pneumatyczna w praktyce

Jak działa gwoździarka pneumatyczna?

 

Gwoździarka pneumatyczna posiada magazynek na gwoździe o konstrukcji bębenkowej bądź taśmowej, uchwyt, wylot powietrza oraz włącznik. Urządzenie, w zależności od rodzaju, umożliwia regulację głębokości wbijania gwoździ oraz wbijanie skośne w trudno dostępnych miejscach.

Mechanizm działania gwoździarki jest prosty. Narzędzie działa podobnie do pistoletu. Do specjalnej komory wprowadzony zostaje gwóźdź, a następnie, po naciśnięciu spustu, zostaje on wypchnięty na zewnątrz z dużą prędkością przez sprężone powietrze. Jednocześnie podczas wystrzału do komory załadowany zostaje następny gwóźdź.

Podczas wystrzałów wyzwolona zostaje duża energia, dzięki czemu niektóre profesjonalne gwoździarki, jak np. CN-90LH, umożliwiają wbijanie nawet 90mm gwoździ.

 

Jakie są rodzaje gwoździarek?

 

Gwoździarki pneumatyczne mają tyle zastosowań ile sam użytkownik ich wymyśli. W większości przypadków jednak, gwoździarka pneumatyczna ułatwi i przyspieszy prace związane z łączeniem elementów drewnianych. Moda na gwoździarki przyszła do nas z USA i Kanady, gdzie od dawna używa się tego typu narzędzi podczas budowy szkieletów domów drewnianych.

Bogaty typoszereg gwoździarek pozwala na montaż różnorodnych konstrukcji z drewna, począwszy od galanterii ogrodowej, a skończywszy na dużych konstrukcjach budowlanych.

 

Jak prawidłowo przeprowadzić konserwację gwoździarki pneumatycznej?

 

Należy pamiętać, że gwoździarki pneumatyczne, jak wszystkie urządzenia działające na zasadzie wykorzystania sprężonego powietrza, powinniśmy regularnie smarować olejem, który dołączany jest często do zestawu. Dobrym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest wyposażenie instalacji powietrznej w naolejacz, który podnosi jakość wykorzystywanego powietrza i przedłuża żywotność urządzenia. Podczas pracy z gwoździarką pamiętajmy również o przestrzeganiu wytycznych wyszczególnionych w dokumentacji, odnośnie wymaganego ciśnienia w instalacji. Zbyt niskie ciśnienie uniemożliwia pracę z urządzeniem.

 

Kwestie bezpieczeństwa związane z użytkowaniem gwoździarek pneumatycznych

 

Gwoździarka pneumatyczna jest narzędziem przeznaczonym do zastosowań profesjonalnych. Jak w przypadku wszystkich urządzeń tego rodzaju, podczas pracy powinno się przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Nieumiejętne bądź nieostrożne użytkowanie gwoździarki może doprowadzić do poważnych obrażeń ciała tak u operatora, jak u osób przebywających w pobliżu.

Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach. Nigdy nie należy kierować podłączonego urządzenia w stronę innej osoby. Gdy dojdzie do zakleszczenia zszywki, przed jej usunięciem bezwzględnie należy odłączyć narzędzie od zasilania. Podczas pracy dłonie operatora powinny być w bezpiecznej odległości od powierzchni, w którą wbijamy gwoździe. Podczas pracy powinno się też pamiętać o stosowaniu okularów ochronnych.

Wszystkie modele opisywanych narzędzi dostępne są w kategorii gwoździarki pneumatyczne. Zapraszamy do zapoznania się z opisami poszczególnych z nich.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium