Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Wkrętarki pneumatyczne w meblarstwie 0
Wkrętarki pneumatyczne w meblarstwie

Wśród wkrętarek pneumatycznych wyróżnić możemy narzędzia do zastosowań warsztatowych, profesjonalnych oraz przemysłowych. W przemyśle okiennym i meblarstwie popularnie wykorzystuje się dwa typy pneumatycznych wkrętarek pistoletowych, wkrętarki ze sprzęgłem kłowym bez możliwości regulacji momentu obrotowego oraz wkrętarki ze sprzęgłem poślizgowym z zewnętrzną możliwością regulacji momentu obrotowego.

 

Wkrętarki ze sprzęgłem kłowym bez możliwości regulacji momentu obrotowego

W przypadku pierwszego typu wkrętarek moment obrotowy cały czas ma wartość maksymalną, która zależna jest od wielkości silnika pneumatycznego i zastosowanej przekładani planetarnej. Tego rodzaju wkrętarki pneumatyczne zazwyczaj nie są wyposażone w system „push-start” czyli „dotyk-start”. Narzędzie rozpoczyna pracę poprzez wciśnięcie włącznika.

Wkrętarki pneumatyczne tego rodzaju wyróżniają się bardzo dużą mocą, przekraczającą 13 Nm, i nadają się do wkręcania długich wkrętów nawet w bardzo twarde drewno. Narzędzia są przy tym małe i poręczne, zapewniają więc wydajną pracę i swobodę ruchów operatora. Mają one jednak oczywiście również wady. Minusy tego rodzaju wkrętarek to duży moment reakcyjny działający na dłoń operatora, a także brak możliwości precyzyjnego zakończenia procesu wkręcania. Dokładność pracy zależna jest od refleksu osoby obsługującej wkrętarkę pneumatyczną oraz od jej doświadczenia.

Wśród narzędzi tego rodzaju, przystosowanych do pracy w przemyśle meblarskim i drzewnym, wymienić można między innymi dostępną w naszej ofercie wkrętarkę pneumatczna AIRPRO, model SA-A58BPD. Jest to mocne narzędzie wykonujące 750 obrotów na minutę (prawe i lewe obroty).

 

Wkrętarka pneumatyczna SA-A58BPD – charakterystyka:

 

 • brak regulacji momentu obrotowego

 • moc ponad 13 Nm

 • 750 obr/min.

 • niewielka masa ok. 0,73 kg

 • mocowanie sześciokąt ¼”

   

   

   

 

 

Wkrętarki ze sprzęgłem poślizgowym z zewnętrzną możliwością regulacji momentu obrotowego

Zaletą wkrętarek drugiego typu, ze sprzęgłem poślizgowym, jest możliwość szybkiej i łatwej regulacji momentu obrotowego w zakresie od 5 do 13 Nm. By dokonać regulacji sprzęgła, nie ma w tym przypadku konieczności uciążliwego rozkręcania urządzenia. Regulacja następuje poprzez przekręcenie pierścienia na obudowie wkrętarki w prawo lub lewo zgodnie ze wskazaniami numerycznej skali i ustawienie w ten sposób żądanego momentu obrotowego dokręcania. Sprawdzenie dokładności momentu następuje poprzez dokonywanie prób wkręcenia określonego wkrętu w zależności od twardości poszczególnych podłoży. 

Możliwość regulacji momentu bardzo ułatwia pracę operatora. Większa jest też precyzja wkręcania. Ograniczony zostaje moment reakcji na dłoń osoby obsługującej narzędzie, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie długotrwałych prac przemysłowych w systemie wielozmianowym. Wkrętarki tego rodzaju cechują się solidną konstrukcją.

Wśród wkrętarek ze sprzęgłem poślizgowym z zewnętrzną możliwością regulacji momentu obrotowego warto wymienić japońską wkrętarkę SP-AIR SP-1810ANarzędzie posiada prawe i lewe obroty.

 

Wkrętarka pneumatyczna SP-AIR SP1810A – charakterystyka:

 

 • regulacja momentu obrotowego w zakresie 1-7Nm

 • 1800 obr./min.

 • duża dokładność momentu

 • trwała, tradycyjna konstrukcja

 • mały moment reakcji na dłoń operatora – krótki czas rozłączania

 

 

Te i inne modele wkrętarek wraz z opisami i specyfikacją znaleźć można na stronie naszego sklepu, w kategorii: wkrętarki pneumatyczne.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium