Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Technika smarowania Atmo 0
Technika smarowania Atmo

Szeroko rozumiana technika smarowania była dostępna w ofercie Atmo od samego początku działalności firmy, czyli od 2005roku. W tym czasie wiele sektorów gospodarki rozwinęło się tworząc nowe możliwości i rynki zbytu. Dobrym przykładem jest rozwój rolnictwa w kierunku nowoczesnych i zmechanizowanych procesów produkcji rolnej.

W tym właśnie sektorze gospodarki, czyli rolnictwie technika smarowania jest niezbędna do utrzymania maszyn rolniczych w dobrym stanie. To właśnie smarowanie współpracujących elementów maszyn i urządzeń zapewnia ich trwałość i bezawaryjność. Ogrom punktów smarowania oraz skomplikowania samych podzespołów sprawia, że technika smarowania również musi się rozwijać i dostosowywać do aktualnych potrzeb.

W ten właśnie sposób oferta Atmo dostosowuje się i rozwija proponując nieszablonowe rozwiązania. W roku 2023 całe nasze dotychczasowe doświadczenie związane z techniką smarowania zebraliśmy w jednym miejscu, którym jest katalog ATMO AGRO.

Na uwagę zasługują między innymi smarownice na wymienne wkłady typu Lube Shuttle® np. model G48R-M. Do tego typu wkładów powstała nowa linia profesjonalnych smarownic ręcznych Spin-On. Charakteryzuje się łatwiejszą, szybszą i czystszą pracą. To wszytko dzięki zastosowaniu nowego typu tub z gwintem zewnętrznym, który służy do szybkiego montażu tuby w smarownicy.  Ponadto smary w tubach typu Lube-Shuttle® nie wymagają dodatkowych mechanizmów w smarownicy, które miałby dociskać smar. Dodatkową zaletą stosowania smarownic ze smarami w tubach tego typu jest to, że tuba opróżniana jest prawie w całości i bez wycieków. Natomiast montaż i demontaż tuby odbywa się bez brudzenia rąk!  

Fot. G48R-M

"

Innym ciekawym rozwiązaniem, które spotkało się z ogromnym zainteresowaniem klientów, są automatyczne końcówki smarownicze. Główną ich zaletą jest to, że są nieskomplikowane i proste w obsłudze. Dzięki tej cesze kocówki te zaczęły wypierać tradycyjne smarowniczki szczękowe.

Szybkozłączka typu HC-21-M zastępuje zwykłe końcówki szczękowe i w odróżnieniu od nich szybkozłączki HC/21/M nie trzeba kontrować. Wystarczy wcisnąć ją na kalamitkę i gotowe! Samoblokująca końcówka smarownicza HC/21/M jest idealnym rozwiązaniem do częstego smarowania w trudno dostępnych miejscach. Dla trudno dostępnych miejsc wprowadziliśmy do oferty końcówkę samoblokującą HC-21L-M o wydłużonej głowicy.

Zalety stosowania końcówki samoblokującej:

  • szybkie, szczelne zapięcie na kalamitce
  • szybkie wypięcie z kalamitki
  • zapięcie i wypięcie bez niszczenia główki kalamitek

W celu demontażu wystarczy nacisnąć przycisk. Pasuje do wszystkich smarownic z gwintem M10x1.

Fot. HC-21-M

"</p

Fot. HC-21L-M

"</p

Zobacz film:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium