Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Pneumatyczna szlifierka orbitalna Atmo AT-150 0
Pneumatyczna szlifierka orbitalna Atmo AT-150

Szlifierka pneumatyczna ATMO AT-150 o skoku mimośrodowym 5mm to narzędzie do przygotowania dużych, płaskich powierzchni pod lakierownie. Tarcza szlifierki wykonuje obrót wokół własnej osi i osi przesunięcia na mimośrodzie. Tym samym proces szlifowania nie pozostawia na obrabianym materiale widocznych śladów w postaci okręgów. Dzięki temu rozwiązaniu szlifowana powierzchnia ma jednolitą strukturę.

Poniższy rysunek przedstawia w uproszczeniu opisany ruch obrotowy i orbitalny.

W AT-150 zastosowano dysk wsporczy z rzepem o średnicy 150mm. Dla użytkownika ważne jest aby dysk był trwały i bezpieczny. Dlatego standardowe mocowanie ( gwint zewnętrzny 5/16” ) jest solidnie i trwałe dzięki przynitowaniu go do podstawy tarczy. Drugim ważnym elementem tarczy jest jakość zastosowanej warstwy czepnej. Niska jakość rzepu ma wpływ na ocenę całego narzędzia i czyni pracę mało efektywną. Rzep szlifierki AT-150 jest trwale przyklejony do tarczy, nie odrywa się i nie strzępi i co najważniejsze mocno trzyma papier ścierny.

    

właściwie wyprofilowane zaczepy rzepu.                                                            zamocowanie wrzeciona za pomocą 6 nitów i stalowego wzmocnienia

Ergonomia, szczególnie w warunkach pracy przemysłowej ma ogromne znaczenie. Długotrwała i monotonna praca wpływa na jej efektywność. Dlatego tak ważne jest aby narzędzie było maksymalnie wygodne dla użytkownika. Właściwie, narzędzie powinno być przedłużeniem ręki.

Szlifierka orbitalna AT-150 ma znakomicie wyprofilowaną rękojeść, która jest pokryta miękkim tworzywem. Nad rękojeścią umiejscowiony jest obły włącznik.

Oferowany model to wersja z samoczynnym wyrzutem pyłu. Dwie, dołączone do zestawu końcówki redukcyjne pozwalają na podłączenie szlifierki do centralnego odkurzacza lub zamontowanie worka lnianego.

Szlifierka pneumatyczna AT-150 wyposażona jest w płynną regulację prędkości obrotowej. Regulator jest umiejscowiony pod obudową wlotu powietrza.

Ten i inne modele znaleźć można na stronie naszego sklepu, w kategorii: szlifierki pneumatyczne oscylacyjne.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium