Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Nitownica do nitów zrywalnych z systemem podtrzymywania nita LOBSTER R1A1 0
Nitownica do nitów zrywalnych z systemem podtrzymywania nita LOBSTER R1A1

 

Czym różni się nitownica z systemem podtrzymywania nita – od nitownicy standardowej?

 

W zwykłych nitownicach pneumatycznych nit aplikowany do otworu wypada, gdy nitownica nie jest utrzymywana w standardowym położeniu. Niemożliwe jest zatem nitowanie w pozycji poziomej. Ponadto drut podczas pracy nie jest wyrzucany po nitowaniu. Trzeba go wyrzucić bądź przekręcić nitownicę, by drut wpadł do dozownika. W nitownicy do R1A1 drut jest odsysany wprost do dozownika w sposób automatyczny i nie ma potrzeby usuwania go. System podtrzymywania nita redukuje zaś problem wypadania nita w niestandardowym położeniu nitownicy i możliwe jest między innymi bezproblemowe nitowanie w położeniu poziomym. Jest to duże udogodnienie, a rozwiązanie to pozwala znacząco poszerzyć zakres zastosowania narzędzia, jakim nitownica do nitów zrywalnych.

 

Nitownica R1A1 marki Lobster umożliwia nam także nitowanie standardowe, z wyłączonym systemem odsysania nita. System odsysania załączany jest przez operatora, kiedy zachodzi taka potrzeba podczas wykonywanej pracy i możemy go użyć w dowolnym momencie.

 

Jak to działa?

 

W tym miejscu uwidacznia się to czego brak zwykłym nitownicom. W zwykłych nitownicach by uruchomić automatyczne odsysanie, należy wyregulować zawór, przekręcając go do momentu, kiedy usłyszymy maksymalny przepływ powietrza. Następnie należy zakręcić zasobnik.

 

W nitownicy R1A1 wystarczy wcisnąć przycisk i gotowe!

 

Dzięki włączeniu systemu odsysania można nitować w każdej pozycji. Nity nie wypadają, a zużyty drut trafia wprost do dozownika. Nawet mocniejsze potrząsanie nitownicą nie powoduje wypadania nita. Jest on podtrzymywany przez urządzenie i pozostaje w miejscu do momentu użycia.

 

Po skończonej pracy zużyty drut możemy wysypać do pojemnika. Praca przebiega w szybszy i bezpieczniejszy sposób, z utrzymaniem porządku na stanowisku pracy. Wyeliminowana zostaje między innymi możliwość poślizgnięcia się na zużytym drucie leżącym na podłodze.

 

Pneumatyczna nitownica do nitów zrywalnych R1A1 marki Lobster, wykorzystująca sprężone powietrze z kompresora, pracuje bez konieczności przykładania siły podczas zaciskania. Praca operatora przebiega w sposób bezwysiłkowy. Dzięki zastosowaniu systemu podtrzymywania nita jej zakres jest zwiększony, a odsysanie zużytego drutu dodatkowo podnosi komfort osoby obsługującej urządzenie.

 

Nitownica R1A1, jak również inne nowoczesne urządzenia pneumatyczne do nitowania dostępne są w kategorii nitownice do nitów zrywalnych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium