Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Miniaturowe narzędzia pneumatyczne dla przemysłu 0
Miniaturowe narzędzia pneumatyczne dla przemysłu

Z upływem lat, zakres działalności Nitto Kohki rozszerzał się o nowe sektory przemysłu. Już w 1989 młotki igłowe z serii Jet Chisel otrzymały prestiżową nagrodę Grand Prix Ikeda Special. Te same młotki są produkowane do dziś! Jest to dowodem na ich popularność, szczególnie w branży metalurgicznej i okrętowej.

Produkcja miniaturowych narzędzi pneumatycznych to odpowiedź na potrzeby jakie występują podczas wytwarzania niewielkich elementów wymagających dokładnej obróbki wykończeniowej np. małych odlewów. Te i inne potrzeby dla wyżej wymienionej specyfiki produkcji spełniają między innymi mikro-szlifierki MLG-25 i MLS-20.

 

szlifierka mini

 

 

MLG-25, miniaturowa kątówka pneumatyczna na tarczę szlifierską o średnicy 58mm znalazła zastosowanie przy obróbce wykończeniowej niewielkich konstrukcji ze stali nierdzewnej. Szlifowanie spawów w trudnodostępnych miejscach nie stwarza żadnych problemów, a ponadto praca tak małym narzędziem jest bardzo wygodna. Niewielka wysokość głowicy pozwala na swobodne dotarcie w szczeliny i naroża.

 

 

 

 

 

miniaturowe narzędziaNa bazie tego samego napędu skonstruowana jest szlifierka trzepieniowo-katowa MLS-20. Standardowy uchwyt do narzędzi o średnicy trzpienia 6mm, pozwala na prace wieloma dostępnymi na rynku materiałami ściernymi jak krążki, tarcze listkowe, kamienie korundowe oraz frezy. Podobnie jak wcześniej wspomniana kątówka, MLS-20 też ma niską głowicę, co w przypadku tego typu szlifierki jest istotne podczas szlifowania np. wnętrz rur.

 

 

 

 

 

Szlifowanie w trudno dostępnych miejscach to nie jedyny problem z jakim spotykają się wytwórcy różnych branż. Wiercenie, polerowanie, fazowanie to czynności których nie da się szybko i łatwo wykonać bez specjalistycznych narzędzi.

 

Problem wykonywania otworów w trudno dostępnych miejscach rozwiązuje pneumatyczna wiertarka ADR-65.

 

Mikro wiertarka ADmini wiertarkaR-65 posiada wszystkie atrybuty ergonomicznego narzędzia do pracy przemysłowej. Długość całkowita z uchwytem, to zaledwie 165mm, a średnica korpusy wynosi tylko 35mm. To nie wszystko! Jako jedna z niewielu wiertarek pneumatycznych, ADR-65 posiada płynną regulację prędkości obrotowej. Mocna stalowa konstrukcja czyni to narzędzie trwałym i niezawodnym.

 

 

 

 

 

Fazowanie (ukosowanie)  wykonuje się zazwyczaj na elementach gabarytowych, przed spawaniem. Jednakże od niedawana, dzięki miniaturyzacji ukosowarek, czynność tą wykonuje się również na małych detalach. Wykonanie na krawędzi małego elementu, skosu poprawia jego estetykę oraz eliminuje ostre krawędzie.

 

mini ukosowiarka

 

Mikro ukosowarka CB-01 pozwala na wykonanie krawędzi w otworze o minimalnej średnicy 6,8mm.  Ważniejszą i decydującą cechą CB-01 są jej niewielkie rozmiary. Długość całkowita to jedynie 106mm, a wysokość głowicy to tylko 64mm. Ponadto ukosowarka CB-01 posiada płynną regulację obrotów i głębokości ukosowania.

 

 

 

 

 

 

Podczas obróbki wykończeniowej form i odlewów, kolejnymi niezastąpionymi narzędziami są pilnikarki pneumatyczne. Nitto Kohki wprowadziło do oferty dwie precyzyjne pilnikarki MAH-05 i MAH-16, które ze względu na mały skok roboczy powinny nazywać się lapownicami. Tradycyjne pilnikarki pneumatyczne znacznie przyspieszają żmudną obróbkę skrawaniem jaką jest piłowanie.  W przypadku tradycyjnych pilnikarek mamy do czynienia z dużą ilością cykli pracy na minutę i długim skokiem roboczym, co nie sprawdzi się w przypadku obróbki bardzo małych detali.

 

 

mini pilnikarkaNiewątpliwymi zaletami pilnikarek MAH-05 i MAH-16, są ich niewielkie gabaryty i niski poziom wibracji, ale najważniejszą cechą obu modeli jest ich niewielki skok roboczy. W przypadku MAH-0,5 wynosi on 0,5mm, a w modelu MAX-16 2,2mm. Ten właśnie parametr pozwala na precyzują obróbkę wykończeniową małych form i odlewów.

 

 

 

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia kategorii miniaturowe narzędzia pneumatyczne, w której dostepne są wszystkiw nasze propozycje profesjonalnego wyposażenia w wersji mini.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium