Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Miniaturowe klucze udarowe SP-AIR Baby Butterfly 0
Miniaturowe klucze udarowe SP-AIR Baby Butterfly

Każdy z nas miał zapewne do czynienia z zapieczonymi śrubami znajdującymi się w trudno dostępnych miejscach.  W takim przypadku nie trudno tę sytuację jeszcze pogorszyć, używając do poluzowania połączenia, niewłaściwego narzędzia. W ograniczonej przestrzeni roboczej stosowanie tradycyjnych narzędzi ręcznych jest dość kłopotliwe i czasochłonne. Warto wówczas skorzystać z narzędzi, które są przeznaczone do pracy w takim środowisku.

Japoński producent narzędzi pneumatycznych SP-AIR wprowadził do oferty dwa miniaturowe klucze udarowe typu Baby Butterfly SP-1850 i SP-1850H. Jak powszechnie wiadomo, Japończycy są mistrzami w miniaturyzacji. W przypadku dwóch wspomnianych kluczy udarowych, miniaturyzacja okazała się strzałem w  dziesiątkę!

 

 

 

Mając przed sobą klucze udarowe z serii Baby Butterfly , można odnieść wrażenie, że to zabawki, jednakże kryją one w sobie zadziwiającą moc. Narzędzia te posiadają wszystkie atrybuty kojarzące się z dużym kluczem udarowym (przełącznik prawo-lewo, regulator siły).

 

 

Klucze SP-1850 i SP-1850H zostały wyposażone w napęd pneumatyczny, który rozpędza wrzeciono do 10000 obr./min. przekazując swoją energię na mechanizm udarowy. Dzięki temu, klucze dysponują maksymalnym momentem siły 100Nm i właśnie to jest w nich najbardziej zaskakujące. Wiele połączeń gwintowych, które są zapieczone lub klejone daje się swobodnie poluzować. Poza tym klucze Baby Butterfly to świetne narzędzia montażowe, szczególnie sprawdzające się w przypadku skręcania detali długimi szpilkami.

Narzędzia różnią się między sobą rodzajem wrzeciona. Klucz SP-1850H przeznaczony jest do pracy z zastosowaniem bitów ¼” , natomiast SP-1850 posiada wrzeciono kwadratowe 3/8”.  Przełącznik praw-lewo umożliwia natychmiastową zmianę obrotów, a wbudowany regulator, pozawala na dostosowanie siły narzędzia w czterostopniowej skali. Dodatkowym ułatwieniem pracy w trudno dostępnych miejscach jest wahliwa końcówka wlotu powietrza.

W obecnych czasach istotnym elementem wpływającym na rentowność firm jest właściwe zagospodarowanie czasu. Dostosowanie narzędzi do wykonywanej pracy znacząco poprawia ten wynik, wpływając jednocześnie na komfort i bezpieczeństwo pracy. Warto zatem zwrócić uwagę na te dwa klucze, które mogą okazać się niezastąpionymi podczas wielu kłopotliwych sytuacji związanych z montażem i demontażem podzespołów pojazdów.

Dane techniczne:

  • Wrzeciono: ¼’ lub 3/8”
  • Przeznaczenie: M10
  • Maksymalna siła: 100Nm
  • Zakres pracy: 5-50Nm
  • Prędkość obrotowa: 10000 obr./min.
  • Masa netto: 0,46 kg
  • Typ mechanizmu udarowego: Double Hammer

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium