Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Mieszadło pneumatyczne EX Atex 0
Mieszadło pneumatyczne EX Atex

Bezpieczne mieszanie cieczy łatwopalnych

Mieszanie cieczy łatwopalnych jest ściśle normowane przez odpowiednie przepisy prawa ( 94/9/WE ATEX ) Uzyskanie certyfikatów CE i Atex daje sprzedawcy i użytkownikowi pewność, że narzędzie użytkowane zgodnie z przeznaczeniem będzie bezpieczne.

Mieszadła pneumatyczne MP560EX i MP-1300EX są przeznaczone do pracy w strefach 1 i 2 zagrożenia dla środowiska EX II 2 GDc.

W mieszadłach można mocować dwa typy końcówek mieszających ( rozcinającą i antyrozpryskową )wykonanych ze stali kwasoodpornej typ 304.

Narzędzia przeznaczone są zarówno do pracy stacjonarnej jaki i ręcznej. MP560X i MP1300EX wyposażone są w wysokiej jakości włącznik nożny, który daje pełną swobodę pracy.

Długość wału wirnika mieszadła może być przystosowana do mieszania w zbiornikach handlowych o pojemności 40-60 litrów lub większych stacjonarnych 500-1000 litrów w zakresie długości wału wirnika  600 - 1000 mm. W wersji standardowej wyposażone jest w wał wirnika o długości 800mm.  Może być również wyposażone  w 2 wirniki na wale.
 

Dodatkowym elementem minimalizującym ryzyko zapłonu oparów mieszanej cieczy jest przewód uziemiający, którego zadaniem jest odprowadzić zbierające się ładunki elektrostatyczne. Tym samym stanowisko pracy powinno być wyposażone w listę uziemiającą.

 

Pełny opis tych i innych mieszadeł można znaleźć na naszej stronie w dziale  mieszadła pneumatyczne.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium