Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Co to jest grzechotka pneumatyczna? 0
Co to jest grzechotka pneumatyczna?

Klucz zapadkowy jest urządzeniem o stosunkowo szerokim zastosowaniu. Najczęściej wykorzystywany bywa w licznych pracach warsztatowych. Wersje przemysłowe kluczy zapadkowych znajdują zastosowanie, zwłaszcza przy liniach montażowych oraz produkcyjnych.

 

Ja wybrać odpowiedni pneumatyczny klucz zapadkowy?

 

Wybór odpowiedniej grzechotki pneumatycznej nie musi być trudny. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że klucze opisywanego typu posiadają różnego rodzaju wrzeciona. Z powodu dużej popularności nasadek półcalowych najczęściej stosowanymi narzędziami kluczami zapadkowymi są te z półcalowym wrzecionem.

 

Użytkowanie grzechotki pneumatycznej

 

W trosce o bezpieczeństwo i komfort użytkowania należy zadbać o to, by grzechotka pneumatyczna zawsze wykorzystywana była w sposób zgodny z zaleceniami producenta. Powietrze zasilające narzędzie powinno być osuszone i czyste. Istotnym działaniem jest również odpowiednie naoliwienie określonych elementów. Zawsze powinno się zadbać o prawidłową regulację ciśnienia w układzie pneumatycznym. Zwłaszcza należy pamiętać o tym, by nie została przekroczona wartość maksymalna określona dla danego modelu.

 

Przed rozpoczęciem użytkowania narzędzia należy upewnić się, że rozmiar klucza został właściwie dopasowany do wielkości nakrętki lub śruby. Niewłaściwe dobranie rozmiarów może skutkować uszkodzeniem śruby lub grzechotki. Grzechotki pneumatyczne nie są wyposażone w sprzęgło. Tym samym nie należy dopuszczać do ich przeciążenia. Jeśli połączenie gwintowe nie daje się łatwo poluzować za pomocą klucza zapadkowego, to operację taką należy przerwać i użyć innych metod poluzowywania (podgrzewanie, penetracja środkami chemicznymi, lub odcinanie).

 

Zapraszamy do odwiedzenia kategorii grzechotki pneumatyczne i do poznania narzędzi dostępnych w naszym sklepie. Inne urządzenia, które warto poznać:

 

Mini kluczy udarowy

Mini klucz zapadkowy ¼”

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium