Kategorie produktów

3

1

-1

0

Nowości

Promocje

Zobacz katalogi Atmo

Narzędzia pneumatycznePrzeglądaj Narzędzia pneumatyczne

Mieszadła pneumatycznePrzeglądaj Mieszadła Pneumatyczne do prac stacjonarnych i ręcznych 2020

Technika smarowania i dystrybucjaPrzeglądaj Technika smarowania i dystrybucja płynów

4 najbardziej przydatne narzędzia stolarskie 0
4 najbardziej przydatne narzędzia stolarskie

 

Narzędzia pneumatyczne to najlepsze rozwiązanie dla profesjonalnego warsztatu stolarskiego, przede wszystkim ze względu na wytrzymałość i możliwość pracy ciągłej. W przemyśle meblarskim i obróbce drewna niezastąpione są wkrętarki pneumatyczne, wiertarki, szlifierki, pilarki, strugarki, wyrzynarki, frezarki i nie tylko. Obok narzędzi do trasowania, cięcia, wyrównywania powierzchni, wykonywania otworów czy dłutowania, znajdziemy również wyposażenie pomocnicze, mogące spełniać rozmaite zadania. Dziś skupimy się na czterech narzędziach pneumatycznych, które uważamy za niezbędne w nowoczesnym zakładzie stolarskim.

 

Wkrętarka pneumatyczna

 

Dzięki możliwości wymiany końcówek, wkrętarki można łatwo dostosowywać je do różnych zakończeń wkrętów. Przez to lekkie wkrętarki pneumatyczne przeznaczone do pracy ciągłej cechują się dużą uniwersalnością i mogą być użytkowane w rozmaitych pracach stolarskich. Większość wkrętarek posiada obecnie również możliwość regulowania prędkości, kierunku obrotu i momentu dokręcania, dzięki czemu mogą być one stosowane także do dokładnego wkręcania. W przemyśle okiennym i meblarstwie popularnie wykorzystuje się wkrętarki pistoletowe ze sprzęgłem kłowym bez możliwości regulacji momentu obrotowego oraz wkrętarki ze sprzęgłem poślizgowym, z zewnętrzną możliwością regulacji momentu obrotowego.

 

Wkrętarki ze sprzęgłem kłowym bez regulacji momentu obrotowego mają dużą moc i przystosowane są do wkręcania długich wkrętów, nawet w stosunkowo twardym drewnie. Wynika to z faktu, iż ich moment obrotowy ma cały czas wartość maksymalną. Wśród narzędzi tego typu wymienić można między innymi wkrętarkę pneumatyczną AIRPRO SA-A58BPD z prędkością 750 obrotów na minutę.

 

wkrętarka pneumatyczna

 

Wkrętarki pneumatyczne ze sprzęgłem poślizgowym z zewnętrzną możliwością regulacji momentu obrotowego pozwalają dokonać regulacji sprzęgła bez potrzeby rozkręcania urządzenia i użycia jakichkolwiek narzędzi. Dzięki temu zyskujemy większą swobodę podczas pracy oraz możliwość zapewnienia lepszej precyzji. Wśród narzędzi tego typu, przydatnych w przemyśle stolarskim, wymienić można model SP-1810A marki Sp-Air.

 

Wszystkie modele wkrętarek dostępne są w kategorii wkrętarki pneumatyczne, w naszym sklepie. Zapraszamy również do lektury artykułu Wkrętarki pneumatyczne w meblarstwie, w którym dokładnie opisujemy wymienione typy i modele urządzeń.

 

Zszywacz pneumatyczny

 

Zszywacze pneumatyczne to nieodłączne wyposażenie warsztatów stolarskich, stosowane do łączenia elementów drewnianych różnego typu. Z użyciem zszywacza szybko łączyć możemy elementy najprostszych ramek czy skrzynek, a także skomplikowane szafy i szafki czy szkielety różnych konstrukcji. Dostępne są różne typy zszywaczy, w tym np. zszywacze do tyłów meblowych (LU-9225AC) czy zszywacze tapicerskie (np. LU-7116F).

 

pneumatyczny zszywacz tapicerski 

 

Jeśli chodzi o zszywacze pneumatyczne, warto zwrócić uwagę na ofertę marki Apach. Zszywacze tego producenta wyróżniają się zredukowaną wagą, zwiększoną ergonomią oraz prostotą obsługi. Więcej na ich temat przeczytać można w artykule: Zszywacze pneumatyczne Apach – lekko, łatwo i przyjemnie. Zapraszamy również do odwiedzenia kategorii zszywacze pneumatyczne w naszym sklepie, w której dostępne są wszystkie opisywane modele zszywaczy Apach dla warsztatów stolarskich oraz przemysłu meblarskiego.

 

Szlifierka

 

Kolejne nieodzowne narzędzie w pracy stolarza to szlifierka. Ze względu na dużą ilość kurzu i wiórów pojawiających się podczas pracy, szczególnie istotny dla przemysłu meblarskiego jest system odsysania pyłu, w który wyposażane są poszczególne modele szlifierek. Wyróżniamy szlifierki taśmowe, kątowe, mimośrodowe, oscylacyjne. W obróbce drewna niezastąpiona jest szlifierka oscylacyjna. Narzędzie umożliwia obróbkę powierzchni płaskich, lekko zaokrąglonych, jak również szlifowanie narożników. Do prac na dużych powierzchniach wybieramy szlifierki o większej stopie, zapewniające szybką obróbkę. Dla większej precyzji, przy małych powierzchniach i miejscach trudno dostępnych, stosuje się stopy mniejszych rozmiarów. Więcej na temat narzędzi z tej kategorii przeczytać można w artykule Szlifierka oscylacyjna i jej zastosowanie. Wszystkie omawiane urządzenia dostępne są w naszym sklepie, w dziale szlifierki oscylacyjne pneumatyczne.

 

W licznych pracach z zakresu stolarstwa sprawdza się również szlifierka kątowa. Jest to narzędzie o bardzo szerokim wachlarzu zastosowań i jedno z najczęściej używanych, w różnych gałęziach przemysłu. Wysokiej klasy, wydajne urządzenia z tej kategorii dostępne są w naszym sklepie, w dziale szlifierki kątowe. Zapraszamy również do lektury artykułu Pneumatyczna szlifierka kątowa, mechanizm działania i zastosowanie.

 

Pistolet lakierniczy

 

Ostatnim etapem w pracy stolarza jest często lakierowanie bądź malowanie. Pistolety lakiernicze umożliwiają dokładne i wydajne nakładanie powłok malarskich oraz lakierniczych, ułatwiając i przyspieszając ten etap produkcji mebli. Urządzenia nadają się też do nakładania żywic epoksydowych czy klejów.

 

Pistolety lakiernicze dzieli się ze względu na poziom wymaganego ciśnienia oraz ilość zużywanego powietrza na klika podstawowych typów. Wyróżniamy między innymi pistolety wysokociśnieniowe HP, pistolety niskociśnieniowe HVLP zapewniające niższe zużycie rozprowadzanej substancji oraz nowoczesne pistolety lakiernicze z systemem HPS. Więcej na temat pistoletów lakierniczych, poszczególnych typów oraz ich użytkowania, przeczytać można w artykule: Jak wybrać pistolet lakierniczy. Zapraszamy również do odwiedzenia kategorii pistolety lakiernicze w naszym sklepie online.

 

W warsztacie stolarskim, obok wymienionych narzędzi znajdziemy oczywiście szereg innych urządzeń pneumatycznych. Wykorzystanie sprężonego powietrza w zakładzie meblarskim pozwala na lepszą wydajność oraz szybsze wykonywanie prac na wszystkich etapach, od wstępnej obróbki drewna, przez łączenie elementów mebli, malowanie i lakierowanie, aż po sprzątanie stanowiska (pistolet do przedmuchiwania, odkurzacz pneumatyczny). Bez nowoczesnych narzędzi pneumatycznych trudno dziś wyobrazić sobie funkcjonowanie profesjonalnego zakładu stolarskiego.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium