Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Menu

 

Nowy katalog Atmo 2019 
 
 
Mieszadła pneumatyczne Atmo
 

Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek i jej zastosowanie

 

Nitonakrętka do rodzaj nita rurkowego z gwintem wewnątrz tulei. Gwint spełnia dwa zadania. Daje możliwość zaciągnięcia nitonakrętki na detalu i umożliwia później wkręcenie śruby. To rozwiązanie popularne wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność mocowania na gwint w elementach o małej grubości, takich, których nie da się nagwintować. Nitownica do nitonakrętek znacznie przyspiesza pracę, a niektóre z nitownic są w pełni automatyczne.

Nitownica do nitonakrętek – sposób działania

Jak sama nazwa wskazuje przedmiotowe narzędzie jest przeznaczone do montażu nitonakrętek. Montuje się je wszędzie tam, gdzie inne techniki montażu są niemożliwe lub nieodpowiednie. Skąd taka popularność nitonakrętek? Otóż nitonakrętka po zamontowaniu jej np. w cienkiej blasze pozwala na wkręcenie w nią śruby i połączenie blachy z innym elementem.

Nitonakrętkę przed montażem umieszcza się w uprzednio wykonanym otworze lub nakręca na wrzeciono nitownicy. Wrzeciono gwintowane nitownicy po wkręceniu się w nitonakrętkę ma za zadanie ją spęczyć, zacisnąć na materiale. Tym sposobem otrzymujemy otwór gwintowany w materiale którego nagwintować nie można ze względu na niewielką jego grubość.

Nitownice pneumatyczne, zalety

Nitownica pneumatyczna wymaga podłączenia dodatkowego osprzętu. Urządzenie współpracuje z kompresorem, zatem wymaga większego nakładu finansowego oraz dodatkowej przestrzeni. Jego mobilność jest ograniczona w stosunku do nitownic akumulatorowych. Przy zapewnieniu dopływu sprężonego powietrza nitownica pneumatyczna może jednak być użytkowana dłużej niż sprzęt innego typu. Nitownice pneumatyczne mają dużą większą siłę zaciskania i pozwalają na zaciskanie dużo większych nitonakrętek niż w przypadku nitownic ręcznych. Nitownica do nitonakrętek pneumatyczna nie wymaga przykładania siły podczas zaciskania. Praca po wciśnięciu przycisku przebiega bezwysiłkowo i łatwo.

W poniższej kategorii proponujemy między innymi profesjonalne nitownice pneumatyczne japońskiej firmy Lobster oraz tajwańskiej marki AIRPROWU (dawniej VGL). Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępnych urządzeń. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu.

 

 

Nitownice do nitonakrętek

Nitownica Pneumatyczna Do Nitonakrętek M3-M12 AT-515 Nitownica Pneumatyczna Do Nitonakrętek M3-M12 AT-515
Producent: Atmo
Cena:

5 890,00 zł

Cena netto: 4 788,62 zł

szt.
zobacz więcej
Pneumatyczna nitownica do nitonakrętek FAR KJ45S, M4-M12 Pneumatyczna nitownica do nitonakrętek FAR KJ45S, M4-M12
Producent: FAR
Cena:

12 699,00 zł

Cena netto: 10 324,39 zł

szt.
zobacz więcej
Pneumatyczna nitownica do nitonakrętek FAR KJ60, M3-M8 Pneumatyczna nitownica do nitonakrętek FAR KJ60, M3-M8
Producent: FAR
Cena:

9 190,00 zł

Cena netto: 7 471,54 zł

szt.
zobacz więcej
Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek LOBSTER M3-M12 Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek LOBSTER M3-M12
Producent: Lobster
Cena:

10 990,00 zł

Cena netto: 8 934,96 zł

szt.
zobacz więcej
Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek M4-M10 KI-4258 Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek M4-M10 KI-4258
Producent: Kuani
Cena:

1 690,00 zł

Cena regularna: 1 995,00 zł

Najniższa cena: 1 995,00 zł

Cena netto: 1 373,98 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek M4-M10 Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek M4-M10
Producent: Atmo
Cena:

1 350,00 zł

Cena netto: 1 097,56 zł

Pneumatyczna nitownica do nitonakrętek FAR KJ70, M3-M12 Pneumatyczna nitownica do nitonakrętek FAR KJ70, M3-M12
Producent: FAR
Cena:

13 525,00 zł

Cena netto: 10 995,93 zł

szt.
zobacz więcej
Pneumatyczna nitownica do nitonakrętek M3-12 Honsel VNG903 Pneumatyczna nitownica do nitonakrętek M3-12 Honsel VNG903
Producent: HONSEL
Cena:

7 825,00 zł

Cena netto: 6 361,79 zł

szt.
zobacz więcej
Nitownica pneumatyczno hydrauliczna do nitonakrętek M3-M12 Scell-It Nitownica pneumatyczno hydrauliczna do nitonakrętek M3-M12 Scell-It
Producent: Scell-it
Cena:

3 615,00 zł

Cena regularna: 4 047,00 zł

Najniższa cena: 4 047,00 zł

Cena netto: 2 939,02 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Nitownica pneumatyczna Scell-It do nitonakrętek M3-M8 Nitownica pneumatyczna Scell-It do nitonakrętek M3-M8
Producent: Scell-it
Cena:

2 665,00 zł

Cena netto: 2 166,67 zł

szt.
zobacz więcej

Solidna nitownica pneumatyczna do nitonakrętek

Osadzenie nitonakrętek jest powszechnie stosowane wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność łączenia elementów za pomocą połączeń gwintowych w blachach czy kształtownikach o niewielkiej grubości. Taka potrzeba pojawia się zwłaszcza w przypadku konieczności wykonania gwintu w cienkim materiale. Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek jest zatem chętnie stosowana w produkcji AGD, metalowych szaf, bram i ogrodzeń oraz podczas tworzenia specjalnej zabudowy pojazdów.

Warto podkreślić, że nitonakrętka jako element konstrukcyjny jest wysoko oceniana głównie ze względu na połączenie najlepszych cech nita i połączenia gwintowego. W produkcji przemysłowej najczęściej do osadzenia nitonakrętek używa się ręcznych narzędzi pneumatycznych lub akumulatorowych. Nitownica do nitonakrętek jest sprzętem, który świetnie sprawdza się w ciężkich warunkach przemysłowych. Należy jednak kupić sprzęt wysokiej klasy, wykonany przez cenionych w świecie producentów. Wówczas czas eksploatacji urządzenia będzie można liczyć nawet w dekadach.

Napęd pneumatyczny zapewnia ciągłość pracy i odpowiednią moc, potrzebną do wykonania zadania. Nitownica pneumatyczna do nitonakrętek to doskonałe rozwiązanie głównie dla zakładów przemysłowych, gdzie na przestrzeni kilku godzin pracownik musi osadzić setki nitonakrętek. Stosowanie w takim przypadku nitownicy ręcznej byłoby bardzo uciążliwe.

Nitownica do nitonakrętek dla Twojej firmy

Kupując sprzęt na lata, musisz być pewny, że dokonujesz właściwego wyboru. Jakie kryteria wziąć pod uwagę, gdy interesuje Cię nitownica do nitonakrętek? Zwróć uwagę, z czego mogą być wykonane nitonakrętki obsługiwane przez ten rodzaj sprzętu. Uniwersalne modele są w stanie zaciągać nitonakrętki z aluminium, stali oraz nierdzewne nitonakrętki. Sprawdź ponadto, jakie rodzaje trzpieni należą do zestawu. Szeroki zakres, od M4 do M12, zwiększa możliwości wykorzystania sprzętu.

Wybierając taki produkt jak nitownica pneumatyczna do nitonakrętek, możesz liczyć na fachowe wsparcie specjalistów Atmo. Skontaktuj się z nami i opisz typ zadania, które musisz wykonać. To bardzo pomocne, zwłaszcza gdy planujesz produkcję nowego typu konstrukcji. Możesz nawet przesłać do naszej siedziby próbkę materiałową wraz z opisem technicznym, a my wykonamy test za Ciebie. Z przesłanego nagrania dowiesz się, która nitownica zasługuje na Twój zakup.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium