Kategorie produktów

3

1

-1

0

Nowości

Promocje

Zobacz katalogi Atmo

Narzędzia pneumatycznePrzeglądaj Narzędzia pneumatyczne

Mieszadła pneumatycznePrzeglądaj Mieszadła Pneumatyczne do prac stacjonarnych i ręcznych 2020

Technika smarowania i dystrybucjaPrzeglądaj Technika smarowania i dystrybucja płynów

Pressol-technika smarownia

Pressol

to wiodący producent w dziedzinie technik smarowania. Założyciel marki, Jakob Pressol, wynalazł pierwszą na świecie pompę do oleju. Firma powstała cztery lata później, w 1914 roku w Norymberdze. Obecnie jej siedziba mieści się w Freiburg im Breisgau w Niemczech, a asortyment Pressol dystrybuowany jest do 100 krajów na świecie i trafia do przeszło 15 000 klientów rocznie. Oferta obejmuje 83 miliony części indywidualnych, składających się na 2500 urządzeń końcowych do różnych zastosowań w obrębie technologii smarowania.

Pressol w ofercie Atmo: narzędzia dla wymagających klientów

Pierwsze narzędzia marki Pressol pojawiły się w naszej ofercie już w 2005 roku. Wówczas wprowadziliśmy do sprzedaży podstawowe bestsellery tej marki. Były nimi ręczne i pneumatyczne smarownice oraz podstawowe akcesoria smarownicze jak kalamitki, przewody ciśnieniowe itp. W późniejszych latach rynek okazał się bardziej wymagający czego skutkiem stało się permanentne poszerzanie oferty Atmo o narzędzia marki Pressol. I tak na przykład ewolucja rolnictwa w Polsce sprawiła, że w chwili obecnej mamy do czynienia z wielkohektarowymi wyspecjalizowanymi gospodarstwami rolnymi. Każde z takich gospodarstw funkcjonuje jak duże przedsiębiorstwo wyposażone w pojazdy, maszyny i automatykę. Wszędzie tam gdzie w procesach produkcji rolnej korzysta się z mniej lub bardziej zaawansowanych maszyn, należy mieć na uwadze aspekt utrzymania ruchu. Termin ten był wcześniej mocno związany innymi sektorami produkcji przemysłowej. Jednak w dzisiejszych realiach nie można bagatelizować właściwej obsługi maszyn gdyż stopień ich skomplikowania nie wybacza zaniedbań. Wszędzie tam gdzie maszyny posiadają jakiekolwiek części ruchome mamy do czynienia z konicznością smarowania tychże części. I o ile w małym gospodarstwie rolnym muszych i urządzeń wymagających smarowania jest stosunkowo niewiele, tak we wspomnianych wcześniej wielkohektarowych farmach już tak. Wówczas jedna mała smarownica to zwyczajnie za mało. Z ogromem punktów smarowania można poradzić sobie na dwa sposoby, oddając maszyny do wyspecjalizowanych serwisów lub wyposażyć się smarownice pneumatyczne i akcesoria. Tutaj w sukurs przychodzi Pressol ze swoim smarownicami mobilnymi. To gotowe do pracy zestawy na beczki o różnych pojemnościach. Ze względu na mobilność jednymi z popularniejszych zestawów smarowniczych są te mniejsze na pojemniki 20kg. (18417953 https://atmo.com.pl/pl/p/Mobilna-smarownica-pneumatyczna-do-beczek-20-kg-Pressol-z-wozkiem/2661) Taki zestaw pozawala łatwo i szybko przemieszczać się między maszynami a jednoczenie pojemność nie nastręcza problemów z ciągłością smarowania. Oczywiście mniejsze, jednoręczne smarownice pneumatyczne również mają swoje niepodważalne zalety.

Smarownica pneumatyczna Pressol 18 077

Dobrym przykładem uniwersalnej smarownicy pneumatycznej jest model 18 077 Pressol. (https://atmo.com.pl/pl/p/Smarownica-pneumatyczna-automat.-Pressol-18077/1077) Smarownica ta obsługuje ogólnie dostępne kartridże 400ml i może być napełniona smarem luzem, w saszetkach oraz ze specjalnych urządzeń napełniających (Pressol 17 037 https://atmo.com.pl/pl/p/Pompa-reczna-do-napelniania-smarownic-Pressol/2825 ) Inną ważną cechą smarownicy 18077 jest automatyczny sposób podawania smaru. Co oznacza, że naciśnięcie i przytrzymanie spustu wymusza pracę ciągłą. W wielu innych smarownicach pneumatycznych należy ciągle naciskać spust i dozować każdorazowo tylko określną ilość smaru, co przy dłuższej pracy staje się uciążliwie.

Jakość akcesoriów smarowniczych

Omawiając temat techniki smarowania nie można nie powiedzieć o akcesoriach smarowniczych, które spełniają nie mniej ważną rolę. Pressol znany jest z wysokiej jakości akcesoriów. Zarówno kalamitki i końcówki smarownicze wykonane są z wysoką precyzją, a do ich produkcji wykorzystywane są najlepsze materiały. W technice smarowania istotna jest precyzja, aby nie dochodziło do wycieków smaru i tak zwanego „ślepego smarowania” . Jeśli dział utrzymania ruchu lub osoba odpowiedzialna za ten dział bierze pod uwagę jakość używanych akcesoriów oraz cyklicznie sprawdza stan akcesoriów smarowniczych wówczas daje to pewność, ze smarownie jest skuteczne i bezpieczne dla maszyn. Dobrą praktyką jest jednoczesna wymiana współpracujących ze sobą kalamitek i końcówek smarowniczych oraz dbanie o ich czystość. Najlepiej jeśli są one od jednego producenta. Wówczas dopasowanie ich do siebie zapewnia maksymalną szczelność. Końcówki smarownicze takie jak Pressol 12 643 ( https://atmo.com.pl/pl/p/Koncowka-smarownicza-M10x1/1910 ) spełniają w/w wymagania odnośnie szczelności. Posiadają one 4 idealnie dopasowane do siebie szczęki, które po zamocowaniu na kalamitce schodzą się do własnych krawędzi uszczelniając całkowicie połączenie.

Zapraszamy do zapoznania się o ofertą dostępnego w naszym sklepie asortymentu marki Pressol.

"</p

"/p

"</p

"</p

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium