Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Szybkie i skuteczne pranie tapicerki z Tornador Gun 0
Szybkie i skuteczne pranie tapicerki z Tornador Gun

Tornador Gun to pistolet niemieckiej marki Bendel, przeznaczony do prania i czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Można z powodzeniem stosować go wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu. Urządzenie sprawdza się nie tylko podczas podczas czyszczenia tapicerki, ale można z jego pomocą umyć również felgi, wyloty powietrza, meble tapicerowane itp. To narzędzie pneumatyczne nie potrzebuje do do pracy dużego kompresora. Minimalne ciśnienie wynosi w zależności od modelu około 6 bar (w przypadku Tornador Black jest to 4,5).

 

Mini tornado czyli jak działa Tornador Gun

Tornador Gun jest skuteczniejszy niż zwykłe pistolety do czyszczenia tapicerki. W standardowych urządzeniach strumień powietrza jest równomierny, przez co brud podczas czyszczenia wgryza się w głąb materiału. W Tornador Gun powietrze z minimalną dawką wody i płynem czyszczącym wprawiane jest w rotację i powstaje małe „tornado” - skąd też wywodzi się nazwa tego pistoletu piorącego. Drobinki środka czyszczącego są bardzo mocno rozpylone. Dzięki temu czyszczona powierzchnia nie jest mocno zwilżona, a cząstki brudu zamiast wnikać we włókna czyszczonego materiału, zostają skutecznie usuwane. Efekt trąby powietrznej powoduje, że brud wybijany jest na zewnątrz, a dodatkowo oczyszczona powierzchnia szybko schnie.

 

Tornador Black

W sprzedaży dostępne są różne wersje Tornadora, w tym między innymi popularny Tornador Black. Pistolet posiada metalową dyszę wewnętrzną umocowaną na łożysku. Umożliwia efektywne czyszczenie już przy ciśnieniu 4,5 bara. Końcówka rotacyjna Tornador Black nie dotyka osłony, dzięki czemu koszta eksploatacji urządzenia są obniżone. Pistolet charakteryzuje się niską masą, przez co jest łatwy w obsłudze i poręczny. Tornador Black posiada płynną regulację podawania środka czyszczącego, który jest rozpylany pod postacią mgiełki i nie wsiąka głęboko w materiał.

 

Zalety pistoletów czyszczących Tornador Gun

 

 

Wszystkie pistolety piorąco-czyszczące marki Bendel z efektem mini tornada łączy kilka podstawowych zalet. Przede wszystkim urządzenia pozwalają dotrzeć w trudno dostępne miejsca w samochodzie. Nie moczą nadmiernie pranych powierzchni i zużywana jest minimalna ilość środków piorących. Pistolety Tornador Gun dają dodatkowo możliwość przedmuchiwania oraz suszenia. Są proste w obsłudze, poręczne, oraz nie wymagają stosowania dużych kompresorów. Niewątpliwą zaletą jest także duża dostępność części zamiennych.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą marki Bendel, zapraszamy do kategorii tornadory i pistolety piorące w sklepie Atmo. Znajdziesz tam bestsellery takie jak między innymi Tornador Gun Black Z-020S, pistolet do czyszczenia pianą Z011, pistolet piorący Z-010S (następca pierwszego modelu Z-010), a także akcesoria do tornadorów. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium