Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Opcje przeglądania

Bloki przygotowania powietrza

Zespoły przygotowania powietrza to kompleksowe rozwiązania dla narzędzi pneumatycznych. Ich zadaniem jest uzdatnianie sprężonego powietrza, tak by uzyskało ono parametry niezbędne do prawidłowej pracy instalacji oraz urządzeń pneumatycznych.

Przygotowanie sprężonego powietrza obejmuje przede wszystkim usunięcie z powietrza cząstek stałych i wody. Bloki przygotowania powietrza posiadają budowę modułową, na która składają się filtry, reduktory oraz smarownice. Zadaniem filtrów jest oczyszczanie powietrza, reduktory pozwalają obniżyć ciśnienie w instalacji do pożądanej wartości a smarownice dodają do sprzężonego powietrza drobiny oleju. Przygotowane przez zespoły przygotowania powietrza medium robocze wydłuża okres eksploatacji urządzeń pneumatycznych i zabezpiecza ich elementy przed korozją.

Zespoły przygotowania powietrza a metody uzdatniania medium roboczego

Filtracja – odbywa się w filtrach. Usunięte zostają są przede wszystkim cząstki stałe, a także woda wytrącona poprzez rozprężanie się medium robocze i drobiny oleju. Za standardową dokładność filtrowania powietrza przyjmuje się 40 μm (równowartość 5 klasy czystości sprężonego powietrza). Do zasilania precyzyjnych elementów pneumatyki dokładność filtracji powinna być równa 5 μm (równowartość 3 klasy czystości powietrza).

Odolejanie – całkowite usuwanie oleju następuje w odolejaczach. Sprężone powietrze pozbawione oleju jest szczególnie istotne w między innymi w przemyśle spożywczy, farmaceutycznym, lakiernictwie czy medycynie, a także w przypadku precyzyjnych urządzeniach automatyki przemysłowej.

Osuszanie – wstępne usunięcie wody z medium roboczego dokonuje się w filtrach. Dokładne osuszanie jest realizowane w osuszaczach, które wykorzystują zjawiska fizyczne i chemiczne
Osuszenie powietrza w znaczącym stopniu przyczynia się do podniesienia poziomu jego przygotowania. Woda wytrącająca się w medium roboczym jest częstą przyczyną awarii w instalacjach pneumatycznych, powstawania korozji, zwężenia kanałów w elementach pneumatycznych, a także wypłukiwania smarów stałych z elementów ruchomych urządzeń.

Redukcja ciśnienia – możliwa jest dzięki zastosowaniu reduktorów ciśnienia. Reduktory mają za zadanie utrzymywać stałą wartość ciśnienia powietrza na wyjściu, niezależnie od zmian wyższego ciśnienia wejściowego oraz bez względu na zmiany wartości natężenia przepływu czynnika przez zawór.

Naolejanie – inaczej smarowanie medium roboczego. Jest niezbędne w przypadku wielu narzędzi pneumatycznych, w tym młotów udarowych, wiertarek, wkrętarek czy szlifierek. Polega ono na wprowadzeniu do sprężonego powietrza drobin oleju w postaci mgły olejowej. Drobne cząsteczki oleju wprowadzone do medium roboczego smarują części ruchome elementów wykonawczych i sterujących. Za wytworzenie mgły olejowej odpowiadają smarownice sprężonego powietrza. Odpowiednio naolejone powietrze zapobiega powstawaniu usterek i awarii i ogranicza ryzyko powstania korozji .

W ofercie sklepu Atmo dostępne są zespoły przygotowania powietrza renomowanych marek, ANI, RECTUS i VGL, w tym również zestawy mobilne stanowiące rozwiązanie w przypadku, gdy zachodzi potrzeba częstego przemieszczania urządzeń. Najpopularniejszy blok przygotowania powietrza w naszej ofercie to E/22/3, wyposażony w mocne poliwęglanowe szklanki, nanometr oraz filtr cząstek stałych.

 

 

Zespoły przygotowania powietrza

Zespół przygotowania powietrza  z filtrem naolejaczem i manometrem 1" Zespół przygotowania powietrza z filtrem naolejaczem i manometrem 1"
Producent: Atmo
Cena:

735,00 zł

Cena netto: 597,56 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium