Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Menu

 

Nowy katalog Atmo 2019 
 
 
Mieszadła pneumatyczne Atmo
 

Szlifierka oscylacyjna dla stolarza, szkutnika, lakiernika...

Szlifierka oscylacyjna umożliwia szybką i precyzyjną obróbkę powierzchni płaskich, lekko zaokrąglonych, jak również szlifowanie narożników (prostokątna stopa). Szlifierka oscylacyjna pneumatyczna to narzędzie znacznie poprawiające wydajność pracy z różnymi materiałami, w przemyśle stolarskim, a także w lakiernictwie czy szkutnictwie. Narzędzia tego rodzaju wykorzystywane są przy zdzieraniu starych warstw farby, obróbce wstępnej drewna czy elementów ze stali.

Szlifierek oscylacyjnych używamy głównie do szlifowania równych i prostych powierzchni, np. drzwi, mebli czy drewnianych blatów. Do precyzyjnej obróbki małych gabarytów i trudno dostępnych miejsc zaleca się używanie szlifierek o mniejszej stopie. Do szybkiej obróbki dużych powierzchni wymagających mniejszej precyzji, możemy zastosować większą stopę.

Szlifierka oscylacyjna, dokonujemy wyboru

Przed dokonaniem wyboru szlifierki oscylacyjnej należy zastanowić się nad parametrami dostępnych urządzeń. Pod uwagę należy wziąć między innymi wymiar stopy, prędkość obrotową oraz amplitudę oscylacji. To, jaka szlifierka oscylacyjna będzie dla nas najlepsza, będzie uzależnione od prac, które zamierzamy wykonywać. Szlifierki oscylacyjne zawsze wybierać należy w sposób zindywidualizowany.

Szlifierka oscylacyjna o dużej stopie umożliwi szybszą pracę. Należy sięgnąć po nią w przypadku planowania obróbki dużych powierzchni. Kiedy planujemy prace bardziej precyzyjne, na mniejszych powierzchniach, należy wybierać szlifierki oscylacyjne o mniejszych stopach.

Na dokładność i szybkość szlifowania wpływa również liczba oscylacji na minutę. Najpopularniejsze dostępne na rynku szlifierki oscylacyjne, to narzędzia ze skokiem 2,5 oraz 5 mm. Szlifierki ze skokiem mimośrodu 2,5 najczęściej stosowane są przy wykończeniach z użyciem papieru ściernego. Narzędzia ze skokiem 5 mm charakteryzują się wysoką uniwersalnością i nadają się do wielu zastosowań.

W sklepie Atmo dostępne są szlifierki oscylacyjne pneumatyczne do różnych gałęzi przemysłu. W trosce o jakość, wyselekcjonowaliśmy nowoczesne i zaawansowane technologicznie narzędzia marek takich, jak. m.in. Kuani, Nitto Khoki, SP Air. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą modeli dostępnych poniżej, a w razie potrzeby, służymy fachowym doradztwem.

 

 

Pneumatyczna szlifierka oscylacyjna z tarczą 150mm skok 10mm Pneumatyczna szlifierka oscylacyjna z tarczą 150mm skok 10mm
Producent: NITTO KOHKI
Cena: 1 969,00 zł (netto: 1 600,81 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium