Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Menu

 

Nowy katalog Atmo 2019 
 
 
Mieszadła pneumatyczne Atmo
 
Opcje przeglądania

Wybierz pompę membranową w sklepie Atmo.com.pl

Napędzane sprężonym powietrzem pompy membranowe pozwalają przetaczać ciecze z dużą zawartością ciał stałych o wielkości przekraczającej nawet kilkanaście milimetrów. Mają wszechstronne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Ich głównym atutem jest możliwość zasysania płynów z kilku metrów. Zasada działania pomp membranowych jest stosunkowo prosta, dlatego ten rodzaj sprzętu jest tak chętnie używany do specjalistycznych celów. Zobacz produkty dostępne w sklepie z urządzeniami pneumatycznymi Atmo.com.pl.

Poznaj zasadę działania pompy membranowej

W swej istocie konstrukcyjnej pneumatyczna pompa membranowa jest pompą wyporową. Składa się z dwóch membran, które poruszają się ruchem posuwisto-zwrotnym. Dzięki temu tworzą komorę zasysającą i tłoczącą płyny o zwiększonej zawartości ciał stałych. Warto dodać, że głównym zadaniem membran jest odseparowanie cieczy od powietrza napędzającego to urządzenie pneumatyczne.

Pompy membranowe

Pompa membranowa 3/4" Pompa membranowa 3/4"
Producent: APAC
Cena:

3 890,00 zł

Cena netto: 3 162,60 zł

Mechanizm działania pompy membranowej można opisać z uwzględnieniem dwóch kluczowych etapów pracy. W pierwszym z nich połączone wałem membrany przechodzą przez obszar sprzętu, w którym znajduje się zawór powietrza. Kieruje on sprężone powietrze do tylnej części pierwszej membrany, przez co możliwe jest wypchanie cieczy z pompy. W tym samym czasie druga membrana wypycha powietrze do atmosfery, a powstałe ciśnienie sprawia, że ciecz dostaje się do części ssącej.

Cały cykl jest więc oparty na ciśnieniu powietrza, które znajdując się z tyłu membrany, wypycha ciecz z komory w stronę kolektora. Aby ciecz w pneumatycznej pompie membranowej nie cofała się, stosuje się zawory zwrotne. Warto dodać, że wartość ciśnienia przed i za membraną jest taka sama i jest równa wartości ciśnienia sprężonego powietrza napędzającego urządzenie.

Modele pneumatycznych pomp membranowych

W sklepie Atmo.com.pl mamy kilkanaście produktów zróżnicowanych pod względem szczegółowych parametrów. Zdecydowaną większość pomp membranowych dostarcza japońska firma Yamada Corporation. To jedna z bardziej doświadczonych marek w naszym katalogu. Działa od 1905 roku, choć jej sprzęt jest bardzo nowoczesny. Jest to możliwe dzięki posiadaniu przez firmę 60 lat doświadczeń w produkcji pomp membranowych oraz podobnych im urządzeń pneumatycznych.

Oferowane pneumatyczne pompy membranowe zawierają zabezpieczenie przeciwwybuchowe, pozwalają pracować na sucho oraz uwzględniają opcję regulacji natężenia przepływu i ciśnienia tłoczenia. Co więcej, wszystkie dostępne w Atmo.com.pl modele pomp wyróżnia prosty sposób instalacji oraz łatwość w przenoszeniu z miejsca na miejsce.

Pompy membranowe mogą być stosowane niemalże w każdej branży produkcji przemysłowej. W zależności o medium pompy membranowe Yamada przeznaczone są dla branż: fleksograficznej, drukarskiej, chemicznej, spożywczej, utylizacji cieczy itp.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium