Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Wybieramy odkurzacz pneumatyczny 0

 

Odkurzacz pneumatyczny to urządzenie przeznaczone do oczyszczania na sucho. Jest przydatny w warsztatach, serwisach czy na halach produkcyjnych na przykład w celu usuwania odłamków, opiłków, proszków czy do oczyszczania powierzchni. Łatwość użycia i szerokie zastosowanie sprawiają, że na jego zakup decydują się nie tylko fabryki, ale również małe zakłady produkcyjne i warsztaty.

 

czytaj całość »
Pistolet lakierniczy HVLP, jak to działa? 0

Skrót HVLP, z ang. High Volume Low Pressure, oznacza dużą objętość i niskie ciśnienie. W pistoletach lakierniczych ciśnienie powoduje „zabieranie” cieczy ze zbiornika i cząsteczki farby są rozpylane, wydostając się poprzez dyszę. Dzięki tym stosunkowo prostym urządzeniom można szybko rozprowadzać wysokiej jakości powłoki malarsko-lakiernicze. Do poszczególnych prac lakierniczych stosujemy różnego rodzaju dysze. Jak działają pistolety lakiernicze HVLP oraz jakie posiadają parametry?

czytaj całość »
Co to jest grzechotka pneumatyczna? 0

Pneumatyczny klucz zapadkowy zwany także grzechotką to urządzenie, które ułatwia przykręcanie i odkręcanie wszelkich połączeń gwintowanych. Klucz zapadkowy charakteryzuje się dużym stosunkowo momentem obrotowym, niewielką wagą oraz doskonałą funkcjonalnością. Grzechotka pneumatyczna chętnie wykorzystywana jest w miejscach słabo dostępnych, w których zastosowanie tradycyjnych narzędzi może być kłopotliwe.

czytaj całość »
Gwoździarka pneumatyczna w praktyce 0

Gwoździarki zasilane sprężonym powietrzem umożliwiają łatwe i szybkie wbijanie gwoździ w różne materiały. Praca z gwoździarką nie wymaga wysiłku i możemy wbijać duże ilości gwoździ w krótkim czasie. Gwoździarki pneumatyczne doskonale sprawdzają się podczas prac budowlanych, w warsztatach stolarskich i nie tylko. Jakie są ich zalety i jaki jest mechanizm działania?

 

czytaj całość »
Pistolet do piaskowania – podstawowe informacje 0

Pistolet do piaskowania, czyli element piaskarki, to urządzenie umożliwiające czyszczenie, kształtowanie, a nawet patynowanie lub zdobienie wybranej powierzchni za pomocą ścierniwa znajdującego się w strumieniu sprężonego powietrza. Narzędzie działa na zasadzie podciśnieniowej, zasysa materiał ścierny z zewnętrznego pojemnika. Drobinki kruszywa uderzają o podłoże i w ten sposób doprowadzają do oderwania brudu, rdzy lub starych powłok malarskich. Najczęściej wykorzystywanym materiałem ściernym jest piasek, ale nie polecamy używania go, gdyż długotrwałe wdychanie pyłu kwarcowego może prowadzić do pylicy płuc (krzemicy), krzemico-gruźlicy i raka płuc. Rzadziej stosuje się kulki szklane, śrut, suchy lód, żużel i inne.

czytaj całość »
Nitownica do nitonakrętek, dokonujemy wyboru 0

Nitownica jest narzędziem, którego zadaniem jest tworzenie połączeń nitowych. Jej działanie polega na nierozerwalnym łączeniu określonych elementów za pomocą nitów, w tym nitonakrętek. Nazwą tą określa się niewielki metalowy element konstrukcyjny o kształcie tulejki. Nitonakrętka złożona jest z kołnierza, części gwintowanej wewnętrznie oraz części niegwintowanej. Kołnierz najczęściej jest ryflowany co ma zapobiegać poluzowywaniu się połączeń. Niektóre dobrej jakości nitonakrętki mają kształt heksagonalny, ale w tym przypadku otwory w nitowanych materiałach również muszą mieć ten sam kształt. Część niegwintowana to obszar nitonakrętki podlegający spęczeniu na łączonych materiałach. Spęczenie następuje poprzez ciągnięcie części gwintowanej w kierunku nitownicy.

czytaj całość »
Czym jest sztyfciarka pneumatyczna? 0

Sztyfciarka jest popularnym narzędziem. Najczęściej zaliczana bywa do grupy gwoździarek. Energia otrzymywana dzięki wykorzystaniu mocy sprężonego powietrza sprawia, że znajdujący się wewnątrz urządzenia tłok wstrzeliwuje sztyfty, które wbijając się w głąb co najmniej dwu materiałów, trwale je łączą. Niektóre sztyfciarki pneumatyczne umożliwiają wstrzeliwanie sztyftów o długości 50mm o przekroju drutu 1,4x1,6mm.

czytaj całość »
Wybór klucza udarowego 0

Jak wybrać klucz pneumatyczny?

Czym się kierować przy zakupie pneumatycznego klucza udarowego?

Pomińmy kryteria cenowe, a zacznijmy od kwestii technicznych. W pierwszej kolejności weźmy pod uwagę detale, które chcemy skręcać bądź rozkręcać. Dlaczego to takie ważne? Otóż wiedza na temat połączenia gwintowego pozwoli na właściwy dobór momentu siły. Gdzie szukać informacji dotyczących sił dokręcania dla poszczególnych rozmiarów gwintów? Warto korzystać z tabel takich na jak na przykład ta...

czytaj całość »
Szlifierka oscylacyjna i jej zastosowanie 0

Szlifierka oscylacyjna to narzędzie funkcjonujące w oparciu o ruch wahadłowy sztywnej stopy szlifierskiej. Urządzenie tego rodzaju przeznaczone jest do wykonywania prac szlifierskich na powierzchniach lekko zaokrąglonych oraz płaskich. Można przy jej użyciu między innymi szlifować i wygładzać płaszczyzny, usuwać powłoki malarskie, zdzierać rdzę.

 

czytaj całość »
Pneumatyczna szlifierka kątowa, mechanizm działania i zastosowanie 0

Szlifierka kątowa to powszechnie wykorzystywane narzędzie. Podstawowym zadaniem opisywanego urządzenia jest szlifowanie różnego rodzaju materiałów. Poza tym szlifierka kątowa wykorzystywana jest do przecinania, żłobienia, wyoblania i polerownia. Elementem charakterystycznym dla każdej szlifierki kątowej jest stożkowa przekładnia o osiach prostopadłych. Zamocowane na przekładni tarcze stanowią element bezpośrednio stykający się z kształtowaną powierzchnią.

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl