Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Systemy smarowania narzędzi pneumatycznych 0

Naolejanie układów pneumatycznych jest niezmiernie istotne dla ich prawidłowego działania oraz zapewnienia długiej żywotności urządzeń. O tym, jak istotne jest smarowanie mgłą olejową i jak zgubne może być jego zaniedbanie, przekonało się już wielu użytkowników. Lepiej zawczasu zatroszczyć się o właściwą eksploatację urządzeń, niż później ponosić konsekwencje związane z nadmiernym tarciem w układzie czy powstaniem korozji. Dziś parę słów o naolejaczach w układach pneumatycznych.

 

czytaj całość »
Jaki klucz udarowy wybrać, pneumatyczny czy elektryczny? 0

Klucze udarowe znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, szczególnie zaś w przemyśle motoryzacyjnym – w warsztatach samochodowych. Zdarza się również, że sięgają po nie amatorzy, chcący na przykład samodzielnie wymienić koło. Najczęściej klucze udarowe spotykamy w wersji pneumatycznej. Na rynku dostępne są jednak również klucze elektryczne. Kiedy warto sięgnąć po urządzenie zasilane prądem, a kiedy postawić jednak na sprężone powietrze? Dziś przedstawiamy plusy i minusy każdego z wyborów.

 

czytaj całość »
Krótki przegląd szlifierek trzpieniowych 0

 

Dzięki prostej budowie szlifierki trzpieniowe zapewniają dużą swobodę wykonywania prac oraz cechują się ergonomią. Szlifierka trzpieniowa to najpopularniejszy i najczęściej wybierany rodzaj szlifierki. W naszym sklepie dostępnych jest prawie 40 modeli pneumatycznych szlifierek prostych o różnych parametrach roboczych. Dziś prezentujemy kilka wybranych modeli cieszących się uznaniem naszych Klientów.

 

czytaj całość »
Odpowiedni dobór sprężarki 0

 

Zakup narzędzia pneumatycznego lub rozbudowa wyposażenia warsztatu o kolejne urządzenia zasilanie sprężonym powietrzem niesie za sobą konieczność dostosowania się do wymagań odnośnie zapotrzebowania na medium robocze. W takiej sytuacji należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy posiadany kompresor będzie dla nas wystarczający lub w jaką sprężarkę należy się zaopatrzyć. Odpowiedni dobór tego urządzenia pozwoli nam cieszyć się z dobrze pracującego narzędzia oraz w pełni wykorzystać jego możliwości.

 

czytaj całość »
4 najbardziej przydatne narzędzia stolarskie 0

Stolarstwo to branża, w której używa się bardzo różnorodnych narzędzi, w tym lekkich i wytrzymałych narzędzi pneumatycznych. Do obróbki drewna, w zależności od jego właściwości fizycznych, a także od przeznaczenia końcowego produktu czy mocowanych elementów dodatkowych, potrzebne są specjalistyczne urządzenia. Niektóre narzędzia są w warsztacie stolarskim absolutnie niezbędne, inne zaś skutecznie przyspieszają pracę, czyniąc ją łatwiejszą i bardziej komfortową.

czytaj całość »
Nitownica do nitów zrywalnych z systemem podtrzymywania nita LOBSTER R1A1 0

 

Montaż nitów zrywalnych nie jest może zadaniem bardzo skomplikowanym, jednak dzięki nowoczesnym narzędziom można dodatkowo znacznie go przyspieszyć oraz ułatwić, zyskując lepszą wydajność pracy, a co za tym idzie, dodatkowy czas na wykonywanie bardziej skomplikowanych zadań. Jednym z udogodnień dla operatorów nitownic jest automatyczny system podtrzymywania nita oraz odsysania zużytego drutu po nitowaniu. Posiada go proponowana w naszym sklepie japońska nitownica pneumatyczna Lobster R1A1. To proste w obsłudze innowacyjne narzędzie zapewnia większy komfort pracy. Działanie systemu, ani jego uruchamianie nie jest skomplikowane, a przynosi odczuwalne korzyści.

 

czytaj całość »
Jak uzdatnić sprężone powietrze: zespoły przygotowania powietrza 0

 

Zespoły przygotowania powietrza są ważnym elementem układu pneumatycznego. Odpowiadają za skuteczne zatrzymywanie zanieczyszczeń oraz za niezawodne działanie pozostałych części układu. Ich podstawowe zadanie to osuszanie i filtracja sprężonego powietrza, redukowanie ciśnienia oraz wprowadzenie do powietrza mgły olejowej, która ma działanie smarujące konserwujące – zabezpiecza ruchome elementy narzędzi pneumatycznych, zaworów i silników.

 

czytaj całość »
Wybieramy odkurzacz pneumatyczny 0

 

Odkurzacz pneumatyczny to urządzenie przeznaczone do oczyszczania na sucho. Jest przydatny w warsztatach, serwisach czy na halach produkcyjnych na przykład w celu usuwania odłamków, opiłków, proszków czy do oczyszczania powierzchni. Łatwość użycia i szerokie zastosowanie sprawiają, że na jego zakup decydują się nie tylko fabryki, ale również małe zakłady produkcyjne i warsztaty.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl