Narzędzia pneumatyczne i wiele więcej...

Menu

 
Nowy katalog Atmo 2019 
 
 
Mieszadła pneumatyczne Atmo
 
Opcje przeglądania

Gwintowanie polega na kształtowaniu gwintów zewnętrznych i wewnętrznych poprzez wykonywanie na powierzchni wałka bądź otworu wgłębień wzdłuż linii śrubowej. Umożliwia ono między innymi przygotowanie zakończenia rur do nakręcenia śrub. Gwintownice przydaję się również podczas drobnych napraw kanalizacyjnych.

Gwintownica ręczna czy na pantografie?

Być może zastanawiasz się, jaka gwinciarka – gwintownica, będzie najlepszym wyborem. W sprzedaży dostępne są różne urządzenia i należy wybrać to, które będzie optymalne pod względem konkretnych zastosowań oraz preferowanego trybu pracy. Jeśli często przemieszczasz się między stanowiskami pracy, lepsza będzie gwintownica pneumatyczna ręczna. Najlepiej gwintownica pistoletowa z przeciążeniowymi uchwytami mocującymi do gwintowników maszynowych. Natomiast jeśli większość detali wytwarzana jest na jednym stanowisku pracy, to oczywiście zalecamy stosowanie gwintownic pneumatycznych na pantografach, takich jak TY-M i TY-S. Takie rozwiązanie automatyzuje i przyspiesza proces gwintowania. Również dokładność wykonania gwintu jest większa niż przy gwintowaniu gwintownicą ręczną.

Gwinciarka do pracy w warunkach przemysłowych

W naszej ofercie dostępne są gwinciarki cenionych marek, charakteryzujące się solidną i mocną konstrukcją, w tym również mocne gwintownice do przemysłu ciężkiego. Na szczegolną uwagę zasługuje asortyment marki Fuji – gwinciarki o dużej mocy, przystosowane do pracy w trudnych warunkach przemysłowych. Najmocniejsza gwinciarka z naszej oferty to model Fuji FT-13Z-1C EC. Jest to gwintownica pneumatyczna, której siła to aż 70Nm, prędkość obrotowa sięga zaś 400 obrotów na minutę. Takie parametry pozwalają na swobodne wykonywanie gwintów M12. Na wyposażeniu gwinciarki znajduje się uchwyt pozwalający na zamocowanie gwintownika o maksymalnej średnicy 13mm.

Kolejne mocne urządzenie z oferty Fuji to przemysłowa gwinciarka pneumatyczna FT-6BX-1 przeznaczona do gwintowania otworów przelotowych w stali M6 oraz aluminium M8. Urządzenie wyróżnia się solidną konstrukcją. Posiada monolityczną obudowę z odlewu aluminium. Gwinciarka wyposażona jest w przewód zasilający i tłumik hałasu.

Do warunków przemysłowych polecamy również gwinciarkę Fuji SA8222 do pracy z gwintownikami M2-M12. Gwinciarka wyposażona jest w samocentrujący uchwyt oraz tłumik hałasu.

Zapraszamy do zapoznania się z gwinciarkami dostępnymi poniżej. Specyfikacja poszczególnych modeli dostępna jest po kliknięciu w miniaturę produktu. W razie potrzeby służymy profesjonalnym doradztwem.

 

Gwintownica pneumatyczna Fuji o dużej mocy Gwintownica pneumatyczna Fuji o dużej mocy
Producent: Fuji
Cena: 8 950,00 zł (netto: 7 276,42 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium